Azijos studijos Lietuvoje

Japonijos agentūra „Yukari“

Įkūrimo metai: 2010
Panaikinta: Ne

Japonijos agentūra „Yukari“  – tai projektas, sukurtas įvairiais būdais skatinti Lietuvos ir Japonijos bendradarbiavimą kultūros ir verslo srityse. Įdomi ir turtinga Japonijos kultūra tikrai gali paįvairinti aktyvų Lietuvos kultūrinį gyvenimą. Japonijos tradicijų išmanymas … Plačiau

Taivano centras

Įkūrimo metai: 2013
Panaikinta: Ne

Taivano centras, įkurtas 2013 m. kovo mėn., yra su Vytauto Didžiojo universiteto Azijos studijų centru susijusi organizacija, užsiimanti akademine ir kultūrine šviečiamąja veikla. Plačiau

Kultūrų studijų ir etnologijos katedra (VDU)

Įkūrimo metai: 1990 (kaip Antropologijos katedra); 1993 (pervardinta į Etnologijos ir Folkloristikos katedra); 2012 (pervardinta)
Panaikinta: Ne

Viena iš pirmųjų VDU katedrų, įkurta prof. Norberto Vėliaus. Katedra vienintelė Lietuvoje rengia trijų pakopų etnologus: bakalaurus, magistrus ir daktarus.

2012 m. rugsėjo 1 d. Etnologijos ir folkloristikos katedra pakeitė savo pavadinimą ir tapo Kultūrų studijų ir etnologijos katedra. Pagrindinė pavadinimo pakeitimo priežastis: veiklos sritis išsiplėtė nuo Lietuvos etninės kultūros studijų į gerokai geografiškai platesnę studijų sritį.

2012 metais katedroje … Plačiau

Rytų kalbų mokykla (VU)

Panaikinta: Ne

Rytų kalbų mokykla yra Vilniaus universiteto Orientalistikos centro padalinys, veikiantis nuo 2002 metų. Joje visi norintys gali mokytis Azijos ir Artimųjų bei Vidurio Rytų kalbų pradedančiųjų ir pažengusiųjų grupėse. Šiuo metu vyksta japonų, kinų, arabų, turkų, korėjiečių, tibetiečių, hindi, sanskrito, farsi (persų), dari, puštu, mongolų, suahelių, zulų kalbų kursai. Pratybas veda Vilniaus universiteto dėstytojai. Orientalistikos centro Rytų kalbų mokyklos administracija – Universiteto g. 5, VU Centrinių rūmų kompleksas, L. Stuokos-Gucevičiaus kiemelis.

Užsienio kalbų centras (VDU)

Įkūrimo metai: 2002
Panaikinta: Ne

Užsienio kalbų centras (UKC) yra Vytauto Didžiojo universiteto padalinys, kiekvieną semestrą siūlantis visiems universiteto studentams mokytis apie 27 skirtingas pasaulio kalbas. Tarp jų nemažas dėmesys skiriamas Azijos kalbų dėstymui. VDU UKC taip pat organizuoja užsienio kalbų kursus (vakarines ir šeštadienines mokyklas) visuomenei: dirbantiems, pagyvenusiems žmonėms, moksleiviams.

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top