Azijos studijos Lietuvoje

Įkūrimo metai: 2009
Adresas: V. Putvinskio g. 23-417/418, Kaunas
Panaikinta: Ne

Vadovai:
dr. Aurelijus Zykas

Nuoroda internete: http://asc.vdu.lt/lt/

Azijos studijų centras yra vienas iš Vytauto Didžiojo universiteto tyrimų centrų, kurio pagrindas – daugiadisciplinių regioninių žinių sklaida. Centro tyrimų regionas yra Azija. Tyrinėjimai atliekami humanitarinių ir socialinių mokslų srityse, ypatingą dėmesį skiriant šiuolaikinės Azijos politikos, ekonomikos, visuomenės ir kultūros kryptims. Šiuo metu didžiausias dėmesys skiriamas Rytų Azijos regionui (Japonija, Korėja ir Kinija), bet ateityje planuojama išplėsti tyrinėjimų ribas į Pietvakarių, Vidurinės, Pietų ir Pietryčių Azijos regionus.

Pagrindiniai centro siekiai:

  • Vykdyti tyrimus Azijos regiono studijų srityje bendradarbiaujant su užsienio akademinėmis institucijomis, inicijuojant jungtinius projektus bei dalyvaujant juose.
  • Skatinti žinių apie Azijos kultūrą sklaidą Lietuvos visuomenėje organizuojant akademinius, švietimo ir kultūrinius renginius: konferencijas, simpoziumus, viešas paskaitas, vasaros mokyklas, parodas, koncertus, ir t.t. Siekiant šio tikslo bedradarbiaujame su studentų organizacijomis (klubu “Hashi”, “Hallyu” ir „Wu Wei“).
  • Dėstyti universiteto studentams kalbas, dalykus apie Rytų Azijos kultūras, visuomenę, politiką ir ekonomiką. Kartu su Kultūrų studijų katedra koordinuojame 2
  • Rytų Azijos studijų programas.
    Kaupti ir plėsti knygų fondus Azijos tematika. Siekdami šio tikslo bendradarbiaujame su universiteto biblioteka.

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top