Azijos studijos Lietuvoje
Rikiavimas pagal:

Ivanauskaitė, Jurga

1961 - 2007

rašytoja, dailininkė, keliautoja, nacionalinės meno ir kultūros premijos laureatė. Žymiausi Jurgos Ivanauskaitės romanai: Sapnų nublokšti,  Placebas, eseistikos knyga Kelionių alchemija, ir kt.

Jurga Ivanauskaitė gimė 1961 m. lapkričio 14 d. Vilniuje. Vilniaus dailės akademijoje baigė grafikos studijas. 1985 m. pasirodė pirmasis J. Ivanauskaitės novelių rinkinys Pakalnučių metai,  o romanas Ragana ir lietus tapo skandalingiausiu rašytojos kūriniu, išverstu net į 9 užsienio kalbas. Jurga Ivanauskaitė keliavo po Tibetą, šiaurės Indiją, Nepalą. Šiaurės Indijos Dharamsalos mieste studijavo Tibeto budizmą, rinko medžiagą apie Tibeto kultūrą, papročius, religiją bei budizmo filosofiją. Siekė atrasti dvasinę ramybę. Plačiau

Kobeckaitė, Halina

1939

Lietuvos diplomatė, ambasadorė (pirmoji moteris iš Lietuvos, pradėjusi ambasadorės karjerą), karaimikos tyrėja ir saugotoja, tolerancijos ir pagarbos įvairių Lietuvoje gyvenančių tautybių žmonėms puoselėtoja, Tautybių departamento generalinė direktorė, vertėja iš azerbaidžaniečių, rusų, lenkų, kazachų, turkmėnų, uzbekų, tiurkų kalbų, buvusio Prezidento Valdo Adamkaus patarėja. Plačiau

Neimantas, Romualdas

1939 - 2009

Romualdas Neimantas buvo Lietuvos Mokslininkų sąjungos tikrasis narys, kultūros istorikas, orientalistas, istorijos mokslų daktaras, parašęs daugiau nei 30 knygų apie Rytų šalis.

Pagrindinė mokslo tyrimų tema – Lietuvos ir Rytų šalių kultūrų ryšiai ir sąveikos. Apie tai įvairiuose leidiniuose paskelbė nemažai publikacijų, skaitė pranešimus mokslinėse konferencijose Lietuvoje ir kitose šalyse.

Poška, Antanas

1903 - 1992

Lietuvių keliautojas, mokslininkas, antropologas, rašytojas, žurnalistas, vienas pirmųjų lietuvių esperantininkų. Lietuvos Azijos studijų istorijoje svarbus kaip vienas iš Tarpukario keliautojų, 1929-1936 m. lankęsis Afrikos ir Azijos šalyse: Egipte, Palestinoje, Sirijoje, Turkijoje, Irake, Irane, Afganistane, Indijoje. Domėjosi Indijos ir Lietuvos kultūriniais ryšiais, studijavo antropologiją Bombėjaus universitete, išmoko persų, sanskrito ir hindi kalbas. Kartu su mokslininku Aurelijumi Steinu dalyvavo antropologinėse ekspedicijose Himalajuose, Indijoje, Birmoje, Takla Makano dykumoje. Plačiau

Prazauskas, Algimantas

1941 - 2007

orientalistas, istorikas, politologas, habilituotas daktaras (socialiniai mokslai, politologija), dr. (humanitariniai mokslai, istorija), Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos instituto Politologijos katedros profesorius (nuo 1998 m.), Azijos studijų centro vadovas (nuo 2001-2007 m.).

Mokslinių interesų kryptys: tarptautiniai santykiai, etniniai konfliktai, etniškumas, nacionalizmas. Ypač domėjosi Pietų Azijos regionu (Indija, Butanu, Nepalu), vėlesniuoju laikotarpiu koncentravosi ir ties etnopolitiniais procesais TSRS ir pokomunistinėje erdvėje. Tyrimų tematika išleido 12 knygų, paskelbė daugiau nei 100 mokslinių publikacijų. Dalyvavo tarptautinėse konferencijose TSRS, Indijoje, JAV, Vokietijoje, Nyderlanduose, Lietuvoje, Estijoje, Ukrainoje, Gruzijoje. Išleisti moksliniai straipsniai Rusijoje, D.Britanijoje, JAV, Indijoje, Izraelyje. Plačiau

Starkus, Martynas

1973

Lietuvių keliautojas, TV laidų ir renginių vedėjas, žurnalistas, prodiuseris. Yra baigęs žurnalistikos studijas Vilniaus universitete. Dirbo laidų vedėju radijo stotyse „M-1“, „Lietus“, taip pat 2013 – 2016 m vedė TV šou „X Faktorius“. Dalyvavo daugelyje ekspedicijų, į jas yra įskaitomos Azijos šalys, Europos šalys, Šiaurės Amerikos šalys , Pietų Amerikos šalys, Australija.  Savo gausias ekspedicijų patirtis aprašę knygose. Prodiusavo ir režisavo dokumentinį filmą „Mulai“ (2018 m.). Vaidino filme „Šventa karvė“ (2014 m.).

Tilmantaitė, Berta

1986

Lietuvių multimedijos žurnalistė, fotografė, profesionali nardytoja, rašytoja, operatorė, dėstytoja bei keliautoja. Berta yra žinoma kaip fotografė-keliautoja, apkeliavus daugybę šalių ir parodžius jas iš meniškos kultūrinės pusės savo fotografijose. Jos darbais puikuojasi Taivanas, Kinija, Indija, Didžioji Britanija, Prancūzija ir JAV. Ji taip pat pirmoji lietuvė, kurios fotografijos buvo publikuotos populiariajame žurnale „National Geographic“.

Berta skina laurus įvairiausiuose fotografijos konkursuose skirtingose pasaulio šalyse. Jos darbai prizines vietas užėmė Rusijoje, Britanijoje, Čekijos respublikoje, JAE, Italijoje, Kinijoje ir Lietuvoje.

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top