Azijos studijos Lietuvoje
1961 - 2007

rašytoja, dailininkė, keliautoja, nacionalinės meno ir kultūros premijos laureatė. Žymiausi Jurgos Ivanauskaitės romanai: Sapnų nublokšti,  Placebas, eseistikos knyga Kelionių alchemija, ir kt.

Jurga Ivanauskaitė gimė 1961 m. lapkričio 14 d. Vilniuje. Vilniaus dailės akademijoje baigė grafikos studijas. 1985 m. pasirodė pirmasis J. Ivanauskaitės novelių rinkinys Pakalnučių metai,  o romanas Ragana ir lietus tapo skandalingiausiu rašytojos kūriniu, išverstu net į 9 užsienio kalbas. Jurga Ivanauskaitė keliavo po Tibetą, šiaurės Indiją, Nepalą. Šiaurės Indijos Dharamsalos mieste studijavo Tibeto budizmą, rinko medžiagą apie Tibeto kultūrą, papročius, religiją bei budizmo filosofiją. Siekė atrasti dvasinę ramybę.

Paslaptingasis Tibeto regionas užbūrė rašytoją. Jurga parašė pirmąją Tibeto mandalos trilogijos knygą Ištremtas Tibetas. Knygoje autorė atskleidė tibetiečių kultūros bruožus, aprašė apeigas, šventes, gyvai papasakojo savo įspūdžius ir išgyvenimus patirtus keliaujant po Tibetą. Antrojoje Tibeto mandalos trilogijos knygoje Kelionė į Šambalą rašytoja aprašė savo kelionę į mistiškąją Šambalą, pasakojo apie pažintis su Tibeto žmonėmis ir savo asmenybės paieškas. Trečiojoje knygoje Prarasta pažadėtoji žemė J.Ivanauskaitė aprašė šventąjį Kailašo kalną.

Rašytoja aktyviai kovojo už laisvą nepriklausomą Tibetą. Buvo surengtos J.Ivanauskaitės Tibeto fotografijų, mandalų paveikslų parodos. Pagal Jurgos Ivanauskaitės kūrybą pastatyti šie filmai: Nuodėmės užkalbėjimas, Šokis dykumoje ir Miegančių drugelių tvirtovė. J. Ivanauskaitė mirė 2007 m. vasario 17 d.

Pasikeitimai: nacionalinės meno ir kultūros premijos laureatė

Monografijų sąrašas:

Sudarytų knygų sąrašas: Nėra

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top