Azijos studijos Lietuvoje
Originalo kalba: japonų
Išversta iš: japonų
Autoriai: Jošimoto, Banana
Vertė: Baronina, Indrė
Pilnas versto šaltinio bibliografinis aprašas:

Banana Yoshimoto, Kitchen. Japan: Benesse Corporation, 1988


ISBN: 9786090115824
Leidimo vieta: Vilnius
Leidimo metai: 2014
Leidykla: Alma littera

Banana Jošimoto (tikrasis vardas- Mahoko Jošimoto)- japonų rašytoja, gimusi 1964 metais Tokijuje. Išaugusi rašytojų šeimoje, Jošimoto teigia, kad pradėjo rašyti būdama 5 metų. Jos debiutinis romanas “Virtuvė” gavo iš karto tris apdovanojimus: žurnalo „Kaien“ premiją už geriausią debiutą 1987 metais, Kyoka Izumi literatūrinę premiją 1988 metų sausį, bei švietimo ministerijos rekomendacinę premiją 1988 metų rugpjūtį. Dabar tai yra žymiausias rašytojos kūrinys, išverstas į daugelį kalbų ir pardavinėjamas 20 pasaulio šalių.

Pagrindinė romano veikėja – Mikagė- labiausiai už viską myli virtuves. Tikriausiai dėl to, kad būti kartu su virtuve geriau, negu būti vienai.

Ši knyga nėra skirta tiems, kurie mėgsta skubėti. Vienas iš geriausių Jošimoto kūrybos bruožų, gerai charakterizuojančių didžiąją japonų literatūros dalį- atrasti grožio kasdienybėje. Knygoje pasakojama apie žmones, kurie gyvena paprastą gyvenimą ir rūpinasi mažais dalykais. Tačiau, Banana Jošimoto turi puikų gebėjimą kiekvieną to paprasto, kasdieninio gyvenimo aprašymo sakinį paversti atskiru meno kūriniu. Skaitant romaną „Virtūvė“ reikia pilnai pasiskverbti į kiekvieną perskaitytą žodį, nes kitaip pasidarys įspudis, kad šį istorija buvo apie nieką.

Istorija pasakoja apie merginą ir vaikiną, kuriuos vienija bendras likimas- visi jiems artimi žmonės anksčiau ar veliau juos palieka. Romanas skaitosi nesunkiai, ir, nors jame vyksta daug tragiškų dalykų, autorė sugeba suteikti šviesumo ir lengvos nuotaikos.

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top