Azijos studijos Lietuvoje

Tūkstančio ir vienos nakties šalyje. Kelionė pas Maroko pasakotojus

Originalo kalba: anglų
Išversta iš: anglų
Autoriai: Shah, Tahir
Vertė: Drazdauskienė, Rasa
ISBN: 978-9986-16-847-8
Leidimo vieta: Vilnius
Leidimo metai: 2011
Leidykla: Tylo alba

Knyga prasideda ypatingai vaizdžiai apipasakodamas jo kelionę to Maroką, ir vietinių žmonių nepripažinimą jo kaip tikro Marokiečio, kuris yra vedęs vietinę moterį. Kankinimo kambarys buvo paruoštas. Tai ypatingi žodžiai, kurie gali reikšti ne tik tam tikrą patalpą, bet ir gyvenimo pradžią apie, kurią rašytojas kalba toliau kaip apie prisiminus, jo gyvenimą ir mokymąsi iš naujo gyventi kitoje kultūroje.

„Tūkstančio ir vienos nakties šalyje“ knygą autorius skiria žmonėms, išsaugojusiems senąją žodinę tradiciją, istorijų pasakotojams. Pasakos ir istorijos – išminties šaltinis; jomis nuo pat mažumės auklėjami vaikai, jas suaugę seka vieni kitiems įvairiausiais gyvenimo atvejais. Pasakas visą gyvenimą rinko ir Tahir Shaho tėvas, tarsi estafetę sūnui perdavęs meilę išmintingoms istorijoms. Kiekvieno žmogaus širdyje slypi pasaka, išgirsta Tahir Shahas.

Tahiras Shahas (g. 1966 m.) – Londone kilmingoje afganų šeimoje gimęs kelionių rašytojas, žurnalistas, dokumentinių filmų kūrėjas, su šeima nuo 2003 m. gyvenantis Maroke. Lietuvių kalba 2009 m. pasirodė jo knyga „Kalifo rūmai: metai Kasablankoje“; vieniems ji tapo priežastimi atrasti Maroką, kitiems – nuostabia kelione į jau pažįstamą kraštą.

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top