Azijos studijos Lietuvoje
Originalo kalba: korėjiečių
Išversta iš: rusų
Autoriai: Chan Ser Ja
Vertė: V. Gustainis
Leidimo vieta: Vilnius
Leidimo metai: 1960
Leidykla: Valstybinė grožinės literatūros leidykla

Romane ,,Sutemos’’ veiksmas vyksta XX a. pradžioje, kai Korėja buvo užimta Japonijos. Knygos istorija pinasi aplink du pagrindinius veikėjus – jauną neturtingą merginą Je Sun ir turtingų tėvų sūnų Ken Dja, pilną maištingų idėjų prieš okupantus japonus ir proletariato pergalę . Po tėvų netekties Je Sun ir jos brolį augino tolimas giminaitis, kuris našlaičiams nebuvo geras. Baigusi mokyklą Je Sun nusprendė išvažiuoti mokytis į gimnaziją Seule, bet jos brolis liko gyventi kaime ir juodu palaikė ryšius. Je Sun gyveno su Kim Dja Tano, Ken Dja tėvo, šeima jų namuose ir papildomai mokydama jauniausias atžalas, užsidirbdavo pragyvenimui.

Baigusi gimnaziją mergina niekaip negalėjo susirasti darbo ir jai padėjo Ken Dja. Su jo pagalba ji įsidarbino jo sužadėtinės tėvo firmoje. Jiedu ėmė vis labiau susidraugauti, bet Ken Dja sužadėtinės tėvas An Zun Sebas tai pastebėjo ir liepė dukrai prižiūrėti sužadėtinį, kad jis neužmegztų romano su Je Sun. An Zun Sebui nepatiko judviejų draugystė ir jis norėjo, jog Je Sun taptų jo meiluže ir Ken Dja įžvelgė varžovą. Ken Dja nemylėjo sužadėtinės ir vis labiau linko prie Je Sun. Ken Dja pranešė tėvui nenorintis vesti sužadėtinės, tačiau nieko nepešė, nes santuoka su tokia turtinga mergina būtų atnešusi naudos visai šeimai. Kurį laiką nebedravęs su Je Sun jis vėl ėmė linkti savo sužadinės pusėn ir santuoka iš išskaičiavimo jam nebeatrodė tokia atgrasi, kaip anksčiau. Ken Dja nukrypo nuo savo idealų ir jo santykiai su Je Sun smarkiai pašlijo. Tuo tarpu Je Sun pareigos iš sekretorės An Zun Sebo firmoje pasikeitė į audėjos.

Vėliau An Zun Sebas norėjo merginą paskirti cecho viršininke, bet žinodama, kad tai susiję su An Zun Sebo rezgamais kažkokiais nedorais planais atsisakė. Je Sun ir Ken Dja knygos pabaigoje tarsi apsikeitė savo pirminiais vaidmenimis – jis susitaikė su savo gyvenimu, kaip kad anksčiau darė Je Sun, o ji tapo viena iš maištingų idealistų, kuriems tuometinė situacija nebuvo palanki.

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top