Azijos studijos Lietuvoje
Originalo kalba: persų
Išversta iš: anglų
Autoriai: Rumi, Jalal ad-Din Muhammad
Sudarytojai: Mafi, Maryam; Kolin, Azima Melita
Vertė: Ališanka, Eugenijus
ISBN: 9786090127063
Leidimo vieta: Vilnius
Leidimo metai: 2017
Leidykla: Alma litera

Viduramžių poetas, sufijų mistikas Rumi (1207–1273) yra vienas populiariausių poetų Vakarų pasaulyje.  Tad nieko naujo, jog Lietuvoje Rumi vardas yra girdėtas bent jau tiems, kas domėjosi Rytų kultūra ir poezija, tačiau jo kūryba yra vis dar mažai žinoma. Todėl skubu pristatyti poezijos knygą: Rumi: Meilės ir išminties knyga, – joje surinkti vertimai iš įvairių Rumi veikalų ir leis bent per vertimų stiklą prisiliesti prie Rumi išminties ir meilės, pajusti Rytų kultūros slaptą ir labai trapų poezijos grožį.

Šis kūrinys siekia tarsi pamokyti skaitytoją, bei skaitytojui parodyti tam tikrą kelią anapus ego, bei meilę. Knygoje tarsi sutalpinta trys tūkstančiai meilės eilėraščių, kurie moko ir yra skirti Šamsui, pranašui Mahometui ir Dievui, bet tai ne moralizavimo – tai mokytojo žodžiai, kuriuos verta prisiminti visą likusį trapų ir nenuspėjamą gyvenimą. Tai mokytojo žodžiai, kuris pasiryžęs kiekvieną akimirką tapti pats sau mokiniu.

Prisilietus prie šios Rumi: Meilės ir išminties knygos, įsimyli tarsi taip, kaip dar nesi nieko mylėjas, bei jauti sklindančią šilumą taip, kaip dar jokia knygą tokios šilumos neskleidė.

Sėdėdamas savo gyvenimo narvely,
stebėk dvasios paukštį, kol jis neišskrido.

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top