Azijos studijos Lietuvoje
Originalo kalba: japonų
Išversta iš: anglų
Autoriai: Ishiguro, Kazuo
Vertė: Žukaitė, Mėta
ISBN: 9786094792625
Leidimo vieta: Vilnius
Leidimo metai: 2019
Leidykla: Baltos lankos

„Plūduriuojančio pasaulio menininkas“ tai knyga, kurios veiksmas sukasi Japonijoje po Antrojo pasaulinio karo, laikai, kai keičiasi valdžia ir pagrindinis veikėjas dailininkas Masudžis Ono susiduria su priešingų nuomonių nei jo išreiškiančiais asmenimis. Kūrinys subtiliai maišo dailininko prisiminimus iš prieškario laikų su dabartimi. Nagrinėja tokias temas, kaip kartų skirtumus, atminties ir atleidimo.

Masudžis Ono pagrindinis kūrinio pasakotojas, išėjęs į pensiją ir savo gyvenimą šiuo metu paskyręs namams, kurie nukentėjo per karą,bei savo dukrai, kuriai niekaip nepavyksta ištekėti. Vyras taip pat bendrauja ir su kita savo dukra, kuris retkarčiais atvyksta jo aplankyti su anūku. Skaitytojas įtraukiamas į Masudžio Ono prisiminimus, kurie palengva stato jo gyvenimą prieš Antrąjį pasaulinį karą, tačiau vyras daug ką ir nutyli, toli nesunku pasimesti tarp šio vis išnyrančio „plūduriuojančio pasaulio“. Iš pradžių pakankamai paprasta prisiminimų kupina knyga atrodo nieko ypatingo savyje ir neturi iki tol kol nepradeda skaityti jos tarp eilučių ir suprasti, kad pasakotojas yra linkęs daug nuslėpti, nes jaučia tam tikrą kaltę, dėl savo kūrybos ir požiūrio Antrojo pasaulinio karo metais. Masudžis Ono yra itin gerbiamas dailininkas, tačiau net ir tai nesutrukdo jaunesnės kartos vyrams, tokiems kaip jo dukters vyras, susiginčyti dėl skirtingų požiūrių į tuometinę Japonijos visuomėnę, valdžią ir netgi menininkus bei jų nacionalistinę kūrybą.

Ši knygą labai subtyliai parašyta Kazuo Ishiguro nukelia į tuometinės Japonijos gyvenimą ir supažindina su visuomenės kolektyviniu mentalitetu. Tačiau skaitant šį kūrinį reikia nepamiršti skaityti tarp eilučių ir pilnai nepasitikėti pasakotojų, kuris daug ką nutyli.

Kazuo Ishiguro- vienas žynomiausių šiuolaikinės grožinės literatūros autorių, Nobelio literatūros premijos laureatas.

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top