Azijos studijos Lietuvoje
Originalo kalba: anglų
Išversta iš: anglų
Autoriai: Swarup, Vikas
Vertė: Keturakis, Ugnius
Pilnas versto šaltinio bibliografinis aprašas:

Swarup, Vikas. Q & A. London: Black Swan, 2006.


ISBN: 978-9955-38-312-3
Leidimo vieta: Vilnius
Leidimo metai: 2008
Leidykla: Alma littera

Indų rašytojo Vikas Swarup „Lūšnynų milijonierius“ knyga, susilaukė netikėto viso pasaulio susidomėjimo. Pagal šį romaną buvo sukurtas tokio paties pavadinimo filmas. Filmas nėra visiškai identiškas knygai, bet siužeto vystymasis ir pagrindinė mintis tokia pati: viskas priklauso ne nuo sėkmės, bet – nuo žmogaus.

Kitos taip pat svarbios temos yra gana tamsios, kaip, pavyzdžiui išnaudojimas Indijoje. Pasakojime dažniausiai išnaudojami būna merginos, moterys ar jauni berniukai. Merginos yra užgauliojamos vyrų, jos turi nedaug laisvės. Berniukai, ypač našlaičiai, stumdomi, mušami ar net suluošinami dėl finansinės naudos. Dažnai yra minimas skurdas ir kova dėl turtų. Taip iškyla kitas svarbus klausimas: ar pinigai gali atnešti laimę? Galiausiai, svarbiausia pagrindiniam veikėjui, kaip gali atrodyti, yra sėkmė, juk jis visada su savimi nešiojasi laimingą monetą ir kai iškylą svarbus sprendimas, ji nulemia jo likimą: herbas – taip, skaičius – ne.

Knygos istorija prasideda prologu. Pagrindinis veikėjas Rama Mohamedas Tomas buvo suimtas dėl to, kad laimėjo viktoriną. Jis kankinamas, norint išgauti prisipažinimą, jog sukčiavo, bet Ramą Mohamedą išgelbsti žavi advokatė Smita Šach. Iš pradžių ji netiki protagonisto istorija, todėl jis nusprendžia papasakoti kaip kiekvienas klausimas susijęs su jo gyvenimo istorija. Jis patyrė daug laimės ir nelaimės, neįtikėtinų įvykių ir buvo sutikęs ne vieną bolyvudo aktorių, kas daro jo gyvenimą dar labiau panašesnį į filmą. Rama pradeda savo istoriją nuo vaikystės ir toliau dėsto istorijas, kartais prisiminimais nukeliaudamas į nesenus įvykius, kartais vėl į vaikystę. Taip jis pasakodamas gyvenimo istoriją susietą su klausimais prisimeną savo geriausią draugą Salimą, aktorių Armaną Ali, kuris nebuvo toks tobulas kaip visi tikėjosi, ne biologinį, bet tikrąjį tėvą kunigą Timotį, gyvenimą bendrabutyje ir girtuoklį kaimyną, kuris buvo vyras ir tėvas, Internatą, jo darbdavį poną Teilorą, kuris turėjo slaptas pareigas, neįtikėtiną istoriją, kurią išgirdo dirbdamas bare, traukinio apiplėšimą, senąjį karį, samdomą žudiką, kurį Salimas buvo sutikęs, aktorę Nylimą Kumari ir jos tragediją, gerą draugą Šankarą ir, svarbiausią, savo pirmąją meilę Nitą. Deja, visos šios istorijos baigėsi liūdnai ir pasaulis gali dėl viso to pasirodyti žiaurus, bet įvykiai ir Ramos nuveikti darbai gali padėti jam dabar ateityje, kuri galbūt ne tokia tamsi.

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top