Azijos studijos Lietuvoje
Originalo kalba: korėjiečių k.
Išversta iš: korėjiečių k.
Autoriai: Seo, Mi-Ae
Vertė: Šiaučiūnas-Kačinskas, Martynas
ISBN: 978-609-487-063-7
Leidimo vieta: Vilnius
Leidimo metai: 2020
Leidykla: Balto

Autorė Seo Mi-Ae trileryje „Labanakt, mama“ sukuria įtampos kupiną istoriją, kuri priverčia skaitytojus susimąstyti, ar tikrai gerai pažįsta žmones, kurie juos supa.

Pagrindinė knygos veikėja Songiongė yra kriminalinės psichologijos specialistė. Ši moteris kiekvieną dieną susiduria su pačiais žiauriausiais Pietų Korėjos nusikaltėliais ir bando išsiaiškinti, kas paveikė jų psichiką ir dėl ko jie įvykdė šaltakraujiškus nusikaltimus. Songiongės profesija iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti intriguojanti ir net kažkuo žavinti. Studentai, kuriems Songiongė universitete dėsto paskaitas, taip pat žavisi jos profesija. Jie dėstytoją vadina Klarise, taip ją sulygindami su Klarise Starling, personažu iš garsaus romano „Avinėlių tylėjimas“, kuriai taip pat teko dirbti su žiauriais nusikaltėliais ir tyrinėti jų psichologiją. Vieną dieną į Songiongę kreipėsi Seulo kalėjimo Saugumo valdymo skyriaus viršininkas. Jis praneša moteriai, kad vienas iš žiauriausių šiuo metu kalinčių nusikaltėlių I Biongdas nori su ja susitikti. I Biongdas – serijinis žudikas, žiauriai nužudęs daug merginų, nors tikslaus aukų skaičiaus niekas nežino. Nusikaltėlis iki šiol neparodė noro atskleisti detalių apie nužudytų merginų kūnų buvimo vietą ar nužudimo motyvus. Taigi, kai I Biongdas išreiškė norą pasikalbėti su Songionge, atsirado daug klausimų: kodėl žudikas nori susitikti būtent su ja, ką jis nori papasakoti psichologijos specialistei, ir apskritai, iš kur jis apie ją žino. Anksčiau jie niekada nebuvo susitikę ir Songiongė nekonsultavo nei vieno kalinio Seulo kalėjime, kuriame iki mirties yra įkalintas I Biongdas. Atsakymus į šiuos klausimus Songiongė bando gauti susitikimuose su serijiniu žudiku, kurių simboliu tampa raudonas prinokęs obuolys.

Tuo pačiu metu Songiongės asmeniniame gyvenime taip pat įvyksta drama. Vyras vieną dieną parsiveda vienuolikos metų dukrą iš pirmos santuokos. Mergaitė per savo dar neilgą gyvenimą jau yra patyrusi daugiau nelaimių nei dauguma suaugusiųjų. Tėvų skyrybos, prieš kelis metus ištikusi motinos mirtis ir neseniai išgyventas gaisras, kurio metu prarado senelius, su kuriais gyveno pastaruoju metu. Tokie išgyvenimai stipriai paveikė mergaitės charakterį, tad Songiongei surasti bendrą kalbą su ja labai sunku.

Taigi, Songiongės gyvenime atsiranda du iššūkiai, kurie veikia jos karjerą ir asmeninį gyvenimą. Netrukus ji suvokia, kad iš pirmo žvilgsnio du visiškai skirtingi žmonės, keičiantys jos gyvenimą iš tiesų yra panašesni nei ji manė.

Seo Mi-Ae yra įžymi šių laikų Pietų Korėjos autorė. Ji parašė daug knygų, kurios sulaukė tarptautinio populiarumo. Knyga „Labanakt, mama“ išleista daugelyje šalių visame pasaulyje, o taip pat yra šiuo metu yra kuriama filmo ekranizacija.

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top