Azijos studijos Lietuvoje
Originalo kalba: japonų
Išversta iš: japonų
Autoriai: Murakami, Haruki
Vertė: Enciūtė, Gabija
ISBN: 9786094792762
Leidimo vieta: Vilnius
Leidimo metai: 2019
Leidykla: Baltos lankos

„Komandoro nužudymas I“- tai dar vienas Haruki Murakami šedevras, nukeliantis į fantazijų bei realybės kupina pasaulį. Šį kartą, tai kūrinys apie trisdešimt šešerių tapytoją, kuris po netikėtų skyrybų su žmona, nusprendžia pabėgti nuo praeities į nuošalų savo draugo tėvo nebegyvenamą namą ant kalno. Kaip paaiškėja ši naujoji gyvenamoji vieta priklauso garsiam nihonga menininkui Tomohiko Amadai. Kūrinyje pasakotojas nukelia į savo kasdienį gyvenimą ir nuolatines savo kaip menininko paieškas, prisiminimus ir reikšmingus gyvenimo įvykius.

Netikėtai paliktas savo žmonos pasakotojas nusprendžia susirinkti savo daiktus ir įsėdęs į automobilį keliauti toli į šiaurę. Taip paklajojęs ne vieną mėnesį menininkas nusprendžia, kad metas grįžti atgal, tačiau kur būtent, kai paliko namus žmonai pasakęs ten nebegrįšęs. Susisiekęs su savo bičiuliu iš studijų laikų, jis gauna pasiūlymą kuriam laikui apsistoti nuošaliame, vien tik gamtos apsuptame Tomohiko Amados namuose. Gyvenimas naujame būste iškleia daug klausimų apie tikrąjį namų šeiminką bei jo kaip menininko kelionę. Nuolatiniai bandymai atrasti save priveda pasakotoją prie bandymo pažinti Tomohiko Amadą, ypač, kai netikėtai atranda jo niekur neviešintą kūrinį. Taip pat įsipainiojęs paslaptingas naujas portreto užsakovas iš vis sujaukia pakankamai normalų portretisto gyvenimą.

Lyginant su kitais Harukio Murakamio kūriniais ši knyga gana ilgai išlieka pakankamai įprasta ir tik kiek vėliau į veiksmą įsitraukia fantazijų pasaulis ir jo gyventojai. Prasidėję paranormalūs reiškiniai sukuria nejaukią nuotaiką ir paslaptingą atmosferą, tačiau Harukio Murakamio gerbėjams, tai nėra nieko naujo. Kūrinys itin įtraukia savo įdomiais veikėjais ir paveikslu, kuris akivaizdžiai kažką slepia.

Haruki Murakami- japonų rašytojas, vienas garsiausių moderniosios literatūros atstovų. Daugelio lietratūros prizų laimėtojas ir bestsellerių autorius.

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top