Azijos studijos Lietuvoje
Originalo kalba: anglų
Išversta iš: anglų
Autoriai: Šachas,Tahiras
Vertė: Drazdauskaitė, Rasa
Pilnas versto šaltinio bibliografinis aprašas:

Tahir SHAH. TRAVELS WITH MYSELF. Mosaïque Books, 2011.


ISBN: 978-609-466-099-3
Leidimo vieta: Vilnius
Leidimo metai: 2015
Leidykla: Tyto alba

„Kelionės su pačiu savimi” − knyga, kurioje sudėti spalvingiausi kelionių pasakojimai, parašyti per beveik dvidešimt metų: įspūdžiai iš Azijos, Afrikos, Lotynų Amerikos bei daugybės kitų pasaulio kampelių, džiunglių, dykumų, mažų miestelių ir megapolių. Istorijos sudėtos šioje knygoje, kaip akmenėliai surinkti paplūdimyje. Jos įvairių formų, sudėtos atsitiktine tvarka ir nevienodo stiliaus, parsivežtos iš visų pasaulio kraštų.

Tahiras Šachas rašė apie žmones, vietas, daiktus ir nutikimus, kurie jį sužavėjo bei įkvėpė. Nesvarbu, ar tai būtų moterys Amerikoje laukiančios mirties bausmės, tūkstančiai Kairo kapinių gyventojų, portretai šalių, kurių žemę mynė autoriaus pėdos, ar Vakarų pasaulio daiktai, dūlantys Maroko antikvariatuose. Autorius prisimena vyrą Hišamą, kolekcionojantį pašto ženklus, nepaprastą draugystę Maroke, Suvairos mieste parduodamą vaiduoklį, žymiausią Kataro kolekcionierių šeichą Saudą, uždarus Mumbajaus klubus ir džiovintas žmonių galvas. Tačiau ši knyga – ne vien kelionės į gyvosios istorijos gelmes. Šacho tekstai skirti ir indėms moterims, priverstoms dėl lyties žudyti savo negimusias dukteris, Kambodžos našlėms išminuotojoms, smurtui, klestinčiame Brazilijos lūšnynuose.

„Kelionės su pačiu savimi” – nuotykių kaleidoskopas, didinamasis lęšis, nukreiptas į žmoniją, jos keistybes ir jos kasdieniškumą. Tai – mūsų gyvenamo pasaulio grožio, didybės ir skurdo atspindys, tai proga keliauti su smalsiu ir išsilavinusiu bendrakeleiviu; tačiau visų svarbiausia tai, kad iš šių kelionių visi grįžta išmintingesni ir šiek tiek laimingesni. „Ši knyga skirta skaityti atsitiktinai atsivertus nuo bet kurios vietos ir, tikiuosi, ji taps palydove kelionėje ar radus laisvą valandėlę namie.” (Tahir Shah)

Tahiras Šachas (Tahir Shah, g. 1966 m.) – Londone kilmingoje afganų šeimoje gimęs anglų-afganų kilmės kelionių rašytojas, žurnalistas ir dokumentinių filmų kūrėjas. Kartu su šeima 2003 metais palikęs Jungtinę Karalystę persikėlė į Maroką, Kasablanką, kur iki šiol ir gyvena. Tahiras Shahas yra parašęs ne vieną kelionių knygą, jo sukurti dokumentiniai filmai rodomi per „National Geographic Channel“, „The History Channel“. Lietuvių kalba „Tyto alba“ išleido jo knygas „Kalifo rūmai“, „Tūkstančio ir vienos nakties šalyje“, „Timbuktu“ ir „Kelionės su pačiu savimi“. 2013 m. 14-osios tarptautinės Vilniaus knygų mugės metu Tahiras Šachas lankėsi Vilniuje, kur pristatė savo trečiąją lietuvių kalba išleistą knygą „Timbuktu“.

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top