Azijos studijos Lietuvoje
Originalo kalba: japonų k.
Išversta iš: japonų k.
Autoriai: Arikawa, Hiro
Vertė: Kriaučiūnas, Marijus
ISBN: 978-609-479-383-7
Leidimo vieta: Vilnius
Leidimo metai: 2020
Leidykla: Baltos lankos

Keliaujančio katino kronikos“ tai nepaprastai jautri žmogaus ir katino draugystės istorija, kuri skaitytojui primena apie gyvenimo grožį bei pabrėžia meilės ir pasiaukojimo vertybes. Knygoje pasakojamas nuostabus nuotykis puikiai atspindi japonišką nuoširdumą bei japonų literatūrai būdingą dėmesį detalėms.

Lemtingas pagrindinio veikėjo Satoru ir laukinio katino Nana susitikimas prie sidabrinio furgono pakeitė jų gyvenimus amžiams. O nelaimingas atsitikimas dar labiau suartino abu draugus, kurie netikėtai tapo neatskiriami. Laukinis katinas tapo naminiu ir kurį laiką laimingai dviese gyveno Satoru bute. Tačiau vieną dieną Satoru susikrauna daiktus ir leidžiasi į ilgą ir jaudinančią kelionę kartu su savo išrinktuoju Nana, kuris visiškai nesirūpina kelionės tikslu ir tik džiaugiasi savo mylimo žmogaus kompanija.

Kelionės metu Satoru aplanko savo vaikystės draugus ir atskleidžia įvairius nutikimus, kurie išnyra iš gilios jų atminties. Apsilankymai pas pradinės mokyklos laikų draugą Kosukę Savadą, ūkyje gyvenantį vidurinės mokyklos laikų draugą Daigo Jošiminę bei gyvūnų mylėtojų porą Sugį ir Čikako padeda draugams kartu nugalėti ilgai užsilikusias problemas ir konfliktus. Tačiau pozityvumo ir vilčių kupinas pasakojimas primena, jog gyvenime – ar žmogaus, ar katino – ne viskas vyksta taip, kaip norėtųsi.

Romanas pasakojamas iš katino Nanos pusės, todėl leidžia skaitytojui pažvelgti į istoriją dar jautriau – nekalto, atsidavusio šeimininkui gyvūno akimis. Po šios kelionės ne vienas skaitytojas liks sujaudintas ar net nubrauks vieną kitą širdingą ašarą.

Hiro Arikawa yra populiari japonų romanų rašytoja, gyvenanti Tokijuje. Pagal romaną Keliaujančio katino kronikos“, kuris tapo tarptautiniu bestseleriu, 2018 metais buvo pastatytas ir filmas.

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top