Azijos studijos Lietuvoje
Originalo kalba: anglų
Išversta iš: anglų
Autoriai: Hopkins, Jeffrey, XIV Dalai Lama
Vertė: Sakalinskaitė, Ieva
ISBN: 978-609-01-0193-3
Leidimo vieta: Vilnius
Leidimo metai: 2011
Leidykla: Alma littera

Šioje knygoje Tibeto lyderis ir Nobelio premijos laureatas Dalai Lama, remdamasis savo asmeninėmis istorijomis pateikia mums pasakojimų bei pratimų, kurie galėtų  pakeisti skaitytojų neigiamą bei klaidingą požiūrį apie save, apie pasaulį.

Budizmo psichologija nagrinėja, kaip veikia žmogaus protas. Dalai Lama pritaiko šias įžvalgas ir padeda skaitytojams valdyti tuos procesus remiantis savo pačių patirtimi. Jis teigia, kad yra žmonių iškreiptas proto ir kūno suvokimas, kuris skatina klaidingą nuomonę apie save, apie save supančią aplinką, kokią ji iš tiesų yra. Neteisingu suvokimu, žmogus nuolat traukia save į sunkumus, tačiau lavindamas įžvalgą – gali išlaisvinti save ir jį supančius žmones. Jo Šventenybė šia knyga siekia prisidėti prie pasaulinės taikos kūrimo aiškindamas budizmo įžvalgas, kaip savyje rasti skaudžių, neigiamų jausmų šaltinį ir jį pakeisti įžvalga ir meile. Knyga – visiems žmonėms, nesvarbu, kokia jų religija, tautybė. Ji tinkama visiems, kurie ieško vidinių sprendimo būdų, savistabai ugdyti.

„Dalai Lama mums rodo, kaip stokodami tikrojo savęs pažinimo, mes kenkiame sau: neteisingai, nenormaliai suvokiame save pačius, kitus žmones, išorinius įvykius ir materialius daiktus.“ – „Kaip pažinti save“.

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top