Azijos studijos Lietuvoje
Originalo kalba: japonų
Išversta iš: japonų
Autoriai: Tanaka, Senyū
Vertė: Barancovaitė-Skindaravičienė, Kristina
ISBN: 978-609-8187-02-1
Leidimo vieta: Kaunas
Leidimo metai: 2016
Leidykla: Taurapolis

Kūrinyje smulkiai aprašoma japoniška arbatos gėrimo ceremonija, kurią galima atlikti tiek namuose tiek ir specialioje patalpoje- arbatos kambaryje. Aiškiai pateiktos nuorodos į kiekvieną žingsnį padės lengvai suprasti arbatos gėrimo ceremonijos prasmę, meninę paskirtį bei nesunkiai surengti kitokį susitikimą su draugais.

Pirmame knygos skyriuje supažindinama su pačia japoniškos arbatos gėrimo ceremonija ir pagrindiniais naudojamais indais, vėliau mokinama etiketo bei šios ceremonijos paslapčių. Taigi, pradėjus skaityti šį kūrinį jūs būsite užvesti ant kelio, kas būtent yra ta japoniškos arbatos gėrimo ceremonija, ir tik knygai įpusėjus pradėsite iš tikrųjų mokytis visų šio meno subtilybių, tai padės geriau įsisavinti ir suprasti pateikta informaciją.

Skaitytojas nesunkiai supras arbatos gėrimo ceremonijos eigą, nes šiame kūrinyje ne tik aiškiai pateikti žingsnis po žingsnio, bet ir pilna paaiškintų iliustracijų, kurios padeda lengvai susiorientuoti pradedantiesiems. Šios knygos viduryje taip pat yra pateikta keletas nuotraukų iš arbatos gėrimo ceremonijos, aplinkos, saldumynų ir indų. Tai skaitytoją įtraukia į tikrą Japonijoje atliekamą ceremoniją bei padeda per nuotraukas patirti tai, kas vyksta už tūkstančių kilometrų Rytuose.

Jau minėtos knygos iliustracijos padeda lengvai susigaudyti, koks žingsnis eina po kito, ir pamatyti originalią ceremoniją, nes viskas fotografuotą būtent tikroje aplinkoje. Autorė taip pat mini, kad nesvarbu kur ir kada atliekamas šis ritualas, svarbiausia, kad tai suteiktų svečiams gerų emocijų ir atsipalaidavimą. Taip pat užsiimant šia ceremonija nėra būtini visi indai ar visos aplinkos detalės, kurios yra dažnai vaizduojamos medijoje, šioje knygoje galima sužinoti, kas yra tikrai būtina, o be ko galima ir apsieiti. Tai puiki proga išmokti šio meno paslapčių iš Japonijos arbatos gėrimo ceremonijos asociacijos mokymo centro vadovės būnant savo gimtojoje šalyje ir pradėti geriau suprasti arbatos svarbą kitoje kultūroje.

Senjū Tanaka- Japonijos arbatos gėrimo ceremonijos draugijos centro vadovė. Gimė Tokijuje, arbatos gėrimo ceremonijos meno paslapčių pradėjo mokytis nuo trejų metų, o baigusi universitetą, tęsė arbatos gėrimo ceremonijos įgūdžius pas draugijos prezidentą, dirbo gėlių arandžavimo (čiabana) asistente, įgijo muziejaus tarnautojos kvalifikaciją. Leidžia mėnesinį žurnalą, kuriame publikuojami arbatos ceremonijos renginiai taip pat leidžia apie tai knygas.

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top