Azijos studijos Lietuvoje
Originalo kalba: japonų
Išversta iš: japonų
Autoriai: Murakami, Haruki
Vertė: Čepulionytė, Gabija
ISBN: 978-9955-23-922-2
Leidimo vieta: Vilnius
Leidimo metai: 2017
Leidykla: Baltos lankos

Novelė yra apie 21 metų vaikiną, kurio vardo nežinome, jis studijuoja biologiją ir grįžo namo vasaros atostogoms. Turėdamas daug laisvo laiko, vaikinas jį leidžia Džei bare su savo senu draugu vadinamu Pele. Didžiąją laiko dalį jie praleidžia bare gerdami alų ir rūkydami. Pagrindinis veikėjas yra gan nekalbus, tačiau mąsto daug ir apie įvairius dalykus. Dauguma jo apmąstymų sukasi aplink jo buvusias tris merginas, keistus atsitikimus, kūnišką meilę, bei naująją sutiktą draugę, kuri yra netekusi vienos rankos piršto.

Knygos pasakojimo nelaikyčiau vientisu, nes pradedama pasakoti nuo to kaip autorius susiduria su kelbumais rašant knygą ir tik vėliau prasideda pats knygos pasakojimas. Po to istorija dėstoma gan nuosekliai su kartais įterpiamais prisiminimais iš praeities. Knygoje vyrauja pasakojimas pirmuoju asmeniu.

Veikėjų šioje novelėje yra nedaug. Pagrinde veiksmas sukasi apie du personažus – pasakotoją ir Pelę, retkarčiais įterpiant Džei, kurio bare vaikinai nuolat lankosi, ir devynis pirštus turinčią pasakotojo draugę. Taip pat tiek knygos pradžioje, tiek pabaigoje kalbama apie autorių Dereką Hartfieldą. Būtent iš jo pasakotojas išmoko daug apie rašymą.

Haruki Murakami – garsusis japonų rašytojas bei vertėjas. Gimęs Kiote, tačiau vėliau persikraustęs į Tokijų. Studijavo Vasedos universitete. Baigęs universitetą, jis su savo žmona atidarė nedidelį džiazo barą. Murakami pradėjo rašyti 29 metų. Pirmoji jo novelė „Išgirsk vėjo dainą“, buvo išleista 1979m. Šis romanas laimėjo Gunzo literatūros apdovanojimą. Vieni garsiausių jo romanų yra „Avies medžioklė“ ir „Norvegų giria“. Šiandien Haruki Murakami yra laikomas vienu geriausių dar gyvų rašytojų.

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top