Azijos studijos Lietuvoje
Originalo kalba: anglų
Išversta iš: anglų
Autoriai: Suzuki, Shunryu
Vertė: Vitkūnas, Jonas, Rondomanskis, Andrius
Pilnas versto šaltinio bibliografinis aprašas:

Shunryu Suzuki. Zen Mind, Begginer's Mind, 2013


ISBN: 978-609-8050-68-4
Leidimo vieta: Kaunas
Leidimo metai: 2013
Leidykla: Mijalba

„Dzeno protas, pradinuko protas“ tai knyga, kurioje dzeno mokytojas Shunryu Suzuki atskleidžia dzeną paprastai ir parodo, jog pažinti jį užtenka nusistatymo, būdingo pradinuko protui.  Šioje knygoje užrašyti neformalūs mokytojo pašnekesiai su mokiniais apie dzeną padės geriau susipažinti su tikruoju dzenišku gyvenimu, jo vertybėmis bei paskatinti patį skaitytoją atskleisti savo dzeno protą.

Shunryu Suzuki (1905─1971) yra garsaus XIII amžiaus dzeno Mokytojo Dogeno tradicijos tęsėjas. Palikęs Japoniją kaip gerbiamas dzeno mokytojas Suzuki atvyksta į Jungtines Amerikos Valstijas. Čia dzeno atstovas susilaukia vietinių gyventojų, susidomėjusių dzeno keliu, dėmesio. Netrukus Suzuki tampa ne tik įtakingiausiu dzeno mokytoju Jungtinėse Valstijose bet ir steigėjų pirmojo dzeno vienuolyno už Azijos ribų. Garsusis mokytojas miršta praėjus metams po knygos išleidimo. Jo mokinys Richardas Bakeris toliau sėkmingai tęsia mokytojo darbą Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Shunryu Suzuki susistemina dzeno saviugdą taip, kad ji būtų suprantama ir pradinuko protui. Pirmajame knygos skyriuje „Deramos pratybos“ atskleidžiama dzeno pozų kaip Lotosas, taisyklingo kvėpavimo, nusilenkimo, dvilypumo nebuvimo prasmė ir svarba dzeno pratybose. Antrajame skyriuje „Deramas nusiteikimas“ yra mokoma pagrindinių nuostatų kaip savęs pažinojimas, pastovumas, „vėžliuko kiauto gludinimas“, kokias pastangas reiktų įdėti, kaip laikytis kryptingo kelio, kaip išgyventi Nirvaną ir kokių pagrindinių tipinių Budos keliu einančių pasekėjų klaidų išvengti. Paskutinysis skyrius „Deramas supratimas“ supažindina su dzeno pasaulėžiūra, dzeniškam gyvenimui būdingu laikinumo , natūralumo, tuštumos, ramumo supratimu bei dzeno dvasia ir Budos nušvitimu.

„Pasaulis yra stebuklingas pats savaime“- taip sakydavo gerbiamas dzeno mokytojas. Suzuki šioje knygoje ypač simpatizuoja paprastumui, todėl pati knyga yra paprasta ir lengvai skaitoma. Aiškiai suvokiami pavyzdžiai puikiai iliustruoja dzenišką gyvenimą ir leidžia greitai suvokti, ką turi asmuo daryti, kad sėkmingai eitų dzeno keliu. Ši knyga puikiai tiks dzeno entuziastams, ieškantiems paprasto vadovo, kuris galėtų jiems padėti siekti dzeniško gyvenimo būdo ir tiems, kurie nežino, kas yra dzenas ir dzeno protas, bet norėtų susipažinti ir praplėsti savo akiratį.

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top