Azijos studijos Lietuvoje
Originalo kalba: anglų k.
Išversta iš: anglų k.
Autoriai: Choo, Yangsze
Vertė: Kupčinskienė, Irena
ISBN: 978-609-01-4081-9o
Leidimo vieta: Vilnius
Leidimo metai: 2020
Leidykla: Alma littera

,,Dvasių nuotaka” tai grožinės literatūros kūrinys kupinas nuotykių, mistikos ir netikėtų siužeto posūkių. Šioje knygoje autorė Yangsze Choo ne tik papasakoja intriguojančią istoriją, bet taip pat atskleidžia kinų folkloro, tradicijų bei vietinių liaudies religijų ypatumus.

Romano veiksmas vyksta XIX amžiaus pabaigoje Britų Malajoje (dabartinė Malaizijos teritorija). Pagrindinė veikėja Li Lan – jauna mergina kilusi iš garbingos, bet nusigyvenusios šeimos. Li Lan dar vaikystėje neteko motinos, tad ją užaugino mylima auklė Ačun ir geras tačiau dėl opiumo priklausomybės turto netekęs tėvas. Knygos pradžioje tėvas praneša jaunajai merginai apie pasiūlymą gautą iš turtingosios Limų šeimos. Įtakingoji giminė kreipėsi su prašymu sutuokti Li Lan su neseniai mirusio sūnaus, pagrindinio paveldėtojo, Lim Tian Čingo dvasia. Ši santuoka merginai suteiktų finansinį stabilumą ir garbingą vietą visuomenėje, tačiau taip pat gali atverti duris į paslaptingą bei pavojingą dvasių pasaulį. Palaipsniui Li Lan pradeda daugiau suprasti apie pomirtinį gyvenimą, o taip pat pradeda gvildenti Lim Tian Čingo mirties aplinkybes. Šis paslapčių kupinas romanas suskirstytas į keturias pagrindines dalis, kurios padeda geriau suprasti pagrindinio personažo istorijos eigą.

Autorė knygoje ,,Dvasių nuotaka” atskleidžia nemažai tuometinės Kinijos tradicinių, religinių bei socialinių ypatumų. Nors istorija yra pasakojama apie Britų Malają, ši kolojininė valda buvo stipriai paveikta Kinijos įtakos, dėl to knygoje aprašyti ritualai buvo būdingi abiejoms tuometinėms tautoms. Knygoje minimas reiškinys – tuoktuvės su dvasiomis – nebuvo išskirtinis. Tokias ceremonijas dažnai planuodavo mirusių jaunuolių, nespėjusių sukurti šeimos, artimieji, norėdami užtikrinti jų dvasios ramybę. Autorė knygos pastabose plačiau papasakoja apie aprašytas tradicijas, ceremonijas, personažų vardų reikšmę bei tuometinę istoriją. Taigi, galima suprasti, jog autorei svarbu ne tik papasakoti istoriją, bet ir supažindinti skaitytoją su aplinkybėmis, kurios padės geriau įsijausti į personažų gyvenimus.

Ši knyga yra rašytojos Yangsze Choo debiutas, kuris netrukus tapo The New York Times bestseleriu. Kūrinys sulaukė pasaulinio populiarumo, kurio dėka 2020 metais buvo nufilmuota jo ekranizacija. Televizijos serialas tokiu pačiu pavadinimu yra rodomas pasauliniu mastu filmų bei televizijos serialų transliavimo internetinėje svetainėje „Netflix”.

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top