Azijos studijos Lietuvoje
Originalo kalba: japonų
Išversta iš: japonų
Autoriai: Murakami, Haruki
Vertė: Polonskaitė, Jurgita
Pilnas versto šaltinio bibliografinis aprašas:

Haruki Murakami, Shikisai wo motanai Tazaki Tsukuru to kare no junrei no toshi, Tokyo: Bungeishunjū, 2013


ISBN: 978-9955-23-754-9
Leidimo vieta: Vilnius
Leidimo metai: 2014
Leidykla: Baltos lankos

Vieną dieną rašytojas Haruki Murakami atsisėdo prie stalo ir parašė  pirmąsias „Bespalvis Cukuru Tadzakis ir jo klajonių metai“ romano eilutes, nežinodamas, nei kaip veiksmas rutuliosis toliau, nei kokie veikėjai pasirodys, nei kokio ilgumo šis tekstas bus. Ir taip nieko nežinodamas rašė daugiau nei pusę metų. Cukuru Tadzakiui – trisdešimt šešeri. Mokyklos laikais priklausė harmoningai penkių žmonių grupei, kurioje visi keturi grupės nariai turėjo vardus, reiškiančius spalvas: Baltoji, Juodoji, Raudonasis, Mėlynasis. Dėl to Cukuru kartais jausdavosi kaip penktasis keturlapio dobilo lapas. Bet vis dėlto visi penki grupės nariai buvo reikalingi vienas kitam kaip penki rankos pirštai. Tačiau vieną vasaros dieną nepaaiškinę priežasčių keturi mokyklos laikų draugai staiga nutraukia su juo ryšius, ir Cukuru, patyręs šoką, iki pat kitų metų klaidžioja savižudybės ribose. Vaikinas pradeda tikėti esantis bespalvė, nevisavertė asmenybė. Jis nesąmoningai pradeda tolti net ir nuo pačių artimiausių žmonių. Po šešiolikos metų Cukuru jau buvo radęs mylimą moterį, tačiau patirtas išsiskyrimas su draugais nedavė ramybės. Jis nusprendžia aplankyti buvusius draugus ir išsiaiškinti, kas gi vis dėlto anuomet įvyko.

Knygoje perteikta kova tarp „nespalvoto“ veikėjo Cukuru ir  „spalvotų veikėjų“‘. Kas atsitiks Cukuru Tazakiui ? Ar meilė užpildys jo tuštumą? Ką reiškia „turėti spalvą“ arba „būti bespalviam“? Ar Cukuru Tadzakis įgis „spalvą“, o gal kaip tik išmoks priimti žmones be jų „spalvų“?

Haruki Murakami yra garsus japonų rašytojas ir vertėjas. Jis laikomas vienu iš žinomiausių postmodernistinės literatūros atstovų. Jo kūrybai būdingas absurdas ir vienatvė. Nuomonių apie Haruki Murakami kūrybą yra labai daug ir įvairių: vieni jį dievina, kiti – nekenčia. Tačiau literatūros pasaulyje jo kūryba buvo įvertinta prestižiniu F. Kafkos prizu bei daugeliu kitų apdovanojimų.

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top