Azijos studijos Lietuvoje
Originalo kalba: anglų
Išversta iš: anglų
Autoriai: Hosseini, Khaled
Vertė: Čeponis, Jonas
ISBN: 978-9955-13-111-3
Leidimo vieta: Kaunas
Leidimo metai: 2007
Leidykla: Jotema

Romanas „Bėgantis paskui aitvarą“ yra viena iš tų istorijų, kurios įsibrauna į širdį ir mintis. Tai pasakojimas apie du berniukus, kurie vaikystėje buvo kaip broliai, vėliau pasuko skirtingais gyvenimo keliais. Tai istorija apie Amirą ir Hasaną – „Kabulo sultonus“ , kurie buvo tokie artimi, o vėliau tapo labai svetimi. Tai pasakojimas apie dviejų berniukų draugystę, apie ištikimybę, apie pagarba ir atlaidumą. Amiras turtingo prekeivio sūnus, o Hasanas tarno dirbančio Amiro namuose sūnus. Jų draugystė tęsėsi iki vieno lemtingo įvykio, kuris pakeitė Amiro ir Hasano gyvenimus. Amiras išdavė Hasaną vardan to, ko jis labai troško – tėvo meilės. Bet pats supratęs, jog pasielgė nedovanotinai, jis nusprendžia išvaryt Hasaną su tėvu iš namų, kad kiekvieną dieną nematytų jo, nes jį graužia sąžinė. Įvykdžius savo planą, Amiras išvaro Hasaną su tėvu iš namų ir tikisi, jog jausis geriau.

Po kelių metų jis su tėvu yra priversti patys išvažiuoti iš savo gimtosios žemės, todėl emigruoja į Ameriką. Ten jo gyvenimas susiklosto taip, kaip ir tikėjosi jis, su tėvu pagaliau viskas tampa gerai, gyvenimas nusistovi ir taip prabėga dvidešimt šešeri metai. Vieną dieną Amiras sulaukia skambučio, po kurio viskas apsiverčia aukštyn kojom, praeitis jį pasiveja, tas kaltės jausmas paskatiną Amirą grįžti į gimtąjį Afganistaną. Nuvažiavęs ten ir sužinojęs, jog gali atpirkti tą kaltę, kurią šitiek metų jautė, Amiras truputį dvejodamas pasiryžta padaryt tai, ko galbūt niekada nebūtų dares. Sužinojęs visą tiesą Amiras pasijunta apgautas ir dar liūdnesnis, nes suvokia ką padarė prieš dvidešimt šešerius metus.

Knygoje gausu tikroviškų ir labai gyvenimiškų įvykių. Amiras grįžęs į gimtinę, randa nepažįstamą šalį. Rusų invazija į Afganistaną, vėliau Talibano viešpatavimas visiškai pakeičia šalies kraštovaizdį bei pačius žmones. Knygoje be užuolankų atskleidžiamas skurdas, kuris buvo toks dažnas tuo metu. Pasakojama apie žmonių gyvenimus, kurie susiklosto labai dramatiškai.

Khaled Hosseini – Afganistanietis rašytojas, gyvenęs ir kūręs Amerikoje. Gimė kovo 4 dieną, 1965 metais. Iš pradžių kūryba buvo tik laisvalaikio užsiemimas, tačiau vėliau jis nutraukė savo, kaip daktaro karjera ir rašymui atidavė visą savo laiką. Rašytojas yra parašęs tris knygas, iš kurių žinomiausia ir populiariausia yra „Bėgantis paskui aitvarą“. Knyga 101 savaitę išsilaikė bestselerių viršūnėje. Pagal šią istoriją taip pat buvo sukurtas filmas.

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top