Azijos studijos Lietuvoje

Vieša paskaita apie Korėjos minkštąją galią

Data ir laikas: 2018-05-09 17:00 - 2018-052-09 18:30

Renginio vieta: VU Azijos ir transkultūrinių studijų institutas, Universiteto g. 5, Vilnius

Prof. Hieyeon Keum, iš Seulo universiteto (Tarptautinių santykių fakultetas ,Pietų Korėja) ves viešą paskaitą „Minkštoji Korėjos galia: Korėjos bangos persvarstymas“ (angl. „Soft Power of Korea: Korean Wave Revisited“). Paskaita vyks VU Azijos ir transkultūrinių studijų institute, Hindi kambaryje.

„Hallyu“, dar žinoma kaip Korėjos banga, laikoma Pietų Korėjos minkštosios galios invazija ne tik į Aziją, bet ir į visą pasaulį. Fenomenu laikoma tai, kad Korėjos populiarioji kultūra, mėgstama visame pasaulyje, apimanti viską, pradedant muzika, filmais, televizijos serialais baigiant kompiuteriniais žaidimais, virtuve bei grožio tendencijomis. Šis fenomenas taip pat apima valstybės politikos, rinkodaros, patrauklaus turinio elementus. Kaip sakė B. Obama, Korėjos banga yra Pietų Korėjos vyriausybės prioritetas.

Pietų Korėja yra viena iš valstybių siekiančių tapti didžiausiomis populiariosios kultūros eksportuotojomis. Pietų Korėjos įvaizdžio kūrimas naudojant ne kietąją, o minkštąją galią yra sėkmės istorijos pavyzdys. Kokios yra Pietų Korėjos sėkmės paslaptys ir kodėl žmonės visame pasaulyje mėgsta K-pop žanrą?

Nuoroda internete: http://www.atsi.fsf.vu.lt/naujienos/renginiai/793-public-lecture-by-prof-hieyeon-keum

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top