Azijos studijos Lietuvoje

nowJapan 2018 kūrybinės dirbtuvės Kaune

Data ir laikas: 2018-09-06 10:00 - 2018-09-06 16:00

Renginio vieta: Kauno Menininkų Namai, V. Putvinskio g. 56, Kaunas

Sugiharos savaitės metu Netikėtos Japonijos kultūros festivalis „nowJapan“ keliasi į Kauno menininkų namus ir rugsėjo 6-7 dienomis kviečia dalyvauti japoniškose kūrybinėse dirbtuvėse su menininkais iš Tekančios Saulės šalies: Shota Kotake, Keiko Kikkawa ir Tatsuo Horiuchi. Prieš Japonijos menininkų dirbtuves vyks kūrybiniai japoniškų aitvarų gamybos užsiėmimai jauniesiems festivalio dalyviams.

Dirbtuvių tvarkaraštis:

Rugsėjo 6 d.:
10.00 – 11.00 val. Kūrybinės japoniškų aitvarų dirbtuvės*
12.00 – 13.30 val. Keiko Kikkawa manga komiksų piešimas**
14.30 – 16.00 val. Shota Kotake iliustracijų piešimo dirbtuvės**

Rugsėjo 7 d.:
10.00 – 11.00 val. Kūrybinės japoniškų aitvarų dirbtuvės*
12.00 – 13.30 val. Keiko Kikkawa manga komiksų piešimas**
14.30 – 16.00 val. Tatsuo Horiuchi piešimo Excel programa dirbtuvės***

* dirbtuvės vyks lietuvių kalba.
** dirbtuvės vyks anglų kalba.
*** dirbtuvės vyks japonų kalba su vertimu į lietuvių kalbą.

Registracija: https://goo.gl/forms/OBEIZyEO4fCrU2SI3

Vietų skaičius ribotas.

Kviečiame registruotis iki rugsėjo 4 d. 17 val.

Dalyvavimas dirbtuvėse – nemokamas.

APIE MENININKUS:

Shota Kotake – iliustratorius iš Japonijos, kuris dirbtuvėse pieš manga stiliaus portretus ir supažindins su japoniškų komiksų stiliais. Prieš šį procesą Shota susipažįsta su piešiamu žmogumi, todėl jo mangos stiliaus portretai būna personalizuoti ir tiksliai perteikia žmogaus bruožus bei nuotaiką. Menininkas sako, kad jam svarbiausia talentą atiduoti bendruomenėms, kurioms priklauso, prisidėti prie bendrystės ir meno sklaidos: „menas dėl žmonių, o ne dėl meno.” Shota yra surengęs daugiau nei 20 asmeninių parodų Airijoje, Dubline, kur šiuo metu gyvena, taip pat dirba su keliomis dešimtimis kūrybinių projektų: yra galerijų technikas, scenografas, fotografas, paveikslų restauratorius, skulptorius, instaliacijų atvirose erdvėse kūrėjas.

Keiko Kikkawa – iliustratorė, istorijų ir komiksų kūrėja bei manga piešimo profesionalė, kviečianti įžengti į manga pasaulio užkulisius ir susipažinti su komiksų kūrimo subtilybėmis. Keiko veda paskaitas apie manga, rengia kūrybines dirbtuves ir asmenines parodas kultūriniuose renginiuose, kuria logotipų bei marškinėlių dizainus, rengia gyvus piešimo pasirodymus. Keiko nepalieka namų be eskizų knygutės – kur bebūtų piešia ir generuoja idėjas naujiems komiksams, dalinasi eskizais socialiniuose tinkluose su savo sekėjais.

Tatsuo Horiuchi – japoniškuoju Mikelandželu tituluojamas menininkas, dirbtuvėse mokysiantis piešti Microsoft Excel programa. Mažiausiai tikėtiną įrankį piešti Tatsuo pasirinko tik išėjęs į pensiją dėl praktinių sumetimų: ji nemokama, lengva naudotis ir jau buvo įdiegta kompiuteryje. Žinia apie spalvingumu ir neįtikėtinu detalumu užburiančius Tatsuo darbus žaibišku greičiu pasklido internete ir išgarsino iliustratoriaus vardą visame pasaulyje. Praėjus šešeriems metams po pirmojo piešinio su Excel, Tatsuo tris kartus iš eilės laimėjo pirmąją vietą „Auto Shape Drawing“ konkurse, o jo darbai eksponuojami garsaus japonų architekto Arata Isozaki suprojektuotame Gunma prefektūros modernaus meno muziejuje ir už Japonijos ribų: Londone, Singapūre. Tatsuo vedė Excel piešimo kursus Vokietijoje, Singapūre, toliau juos tęsia Japonijoje, dabar jau ir Lietuvoje.

APIE AITVARŲ DIRBTUVES:

Festivalis „nowJapan“ kviečia moksleivius prisiliesti prie Japonijos kultūros aitvarų gamybos dirbtuvėse. Aitvarai Japonijoje turi svarbią kultūrinę reikšmę šventėse ir festivaliuose, o jų forma, spalvos ir dekoracijos kalba apie folkloro tradicijas. Dirbtuvių metu sukurti aitvarai aukštai į dangų kils Sugiharos savaitės šeštadienio šventės metu, Nemuno saloje.

Nuoroda internete: https://www.facebook.com/events/2220251438220282/

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top