Azijos studijos Lietuvoje

Japoniškų aitvarų festivalis

Data ir laikas: 2018-09-08 13:30 - 2018-09-08 15:30

Renginio vieta: Nemuno sala, Kaunas

Rugsėjo 8 d. Nemuno saloje Kauno mokyklų mokiniai, šeimos ir visi miestiečiai kviečiami dalyvauti Aitvarų festivalyje bei piknike.

13.30-15.00 vyks aitvarų gaminimo dirbtuvės, kurių metu mokysime pagaminti japoniškus aitvarus Rendako.

15.00 val. Aitvarų kėlimo festivalis. Japonijoje ir Lietuvoje pagaminti aitvarai pakils nešami vėjo taip įprasminant abiejų šalių vaikų svajones gyventi nuostabiame pasaulyje, džiaugtis laisve ir turėti siekių kurti gražią ateitį.

Į festivalį taip pat kviečiame atvykti su savo pagamintais aitvarais, o mes pasirūpinome ir jau turime 30 rendako tipo aitvarų, suvertų į 3 ilgas grandines, kuriuos pagamino Japonijos Ivatės prefektūros vidurinės mokyklos mokiniai. J. Dobkevičiaus progimnazijos mokiniai kartu su Gifu prefektūros Jaocu miestelio mokyklų mokiniais Kaune pagamino 10 rokkaku (šešiakampių) aitvarų ir vieną ilgą 40 aitvarų virtinę. Dirbdami kartu mokiniai juos dekoravo ir sukūrė kiekvienam lietuvišką ir japonišką vardą. Taigi, į dangų skris aitvarai pavadinti „Ačiū“, „Laisvė“, „Saulė“, „Taika“, „Sakura“…

Mokinių pagaminti aitvarai dedikuojami Č. Sugiharos atminimui bei Japonijos ir Lietuvos bendravimo ir draugystės stiprinimui.

Festivalio organizatorius: Jurgio Dobkevičiaus progimnazija.

Nuoroda internete: https://www.facebook.com/events/324673448083107/

Partneriai ir rėmėjai:

Aleksoto seniūnija, Aleksoto bendruomenės centras, klubas „Lietuvos aitvarų judėjimas" aitvarai.lt.

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top