Azijos studijos Lietuvoje

Vietnamas. Singapūras. Balio sala: magiškoji Pietryčių Azija

Autoriai: Domkuvienė, Violeta
Leidimo vieta: Kaunas
Leidimo metai: 2015
Leidykla: Obuolys

Ši knyga skaitytojams, suteikia puikias galimybes pasinerti į įspūdingas ir vaizdingas  keliones po tris magiškas Pietryčių Azijos šalis. Autorė vaizdžiai bei  įtraukiančiai aprašo savo tris aplankytas kelionių šalis, tai yra: Vietnamą, Singapūrą bei Balio salą. Knygos autorė trumpai papasakoja lankomų šalių istoriją, papročius, tradicijas, kurios gali lengvai šokiruoti skaitytoją, taip pat aprašo savo asmeninius nuotykius aplankytose šalyse, kurie ir linksmi, o kai kurie tikrai sukels ilgai dar nemalonius prisiminimus. O labiausiai skaitytojų akį, tikriausiai, patraukia nuostabaus grožio fotografijos, kurios tiesiog hipnotizuoja akimirksniu.

Knygos autorė teigia, kad pietryčių Azija, tai kryptis rojaus link. Anot Violetos Domkuvienės, svarbiausia keliaujant  netik žiūrėti, svarbu girdėti ir užuosti. Tada iš kelionės parsiveži daug spalvų, kvapų, įvairių emocinių nuotrupų, iš kurių susidėlioja prisiminimai apie lankytas šalis.

Pirmoji autorės aprašyta kelionė į Singapūrą, kuris yra tarsi rytietiškas rojus. Modernus bei vienas švariausių miestų pasaulyje. Autorė trumpai supažindina su Singapūro miesto įkūrimo istorija, gyventoju elgesiu. Vaizdingomis fotografijomis, leidžia gėrėtis  senosiomis Singapūro  šventyklomis  bei  Anglijos dvasia alsuojančia  architektūra. Autorė supažindina su turizmo ypatumais, taip pat ką užsieniečiui galima, o ko geriau nedaryti atvykus į šį magišką miestą.

Kita šalis – Balis, kuri turbūt skaitytoją labiausiai nustebins. Nepakartojamo grožio šalis, Balio sala iki šiol sugebėjo išlaikyti savitumą ir autentiškumą. Balio Salos gyventojai  atrodo, amžinai moka džiaugtis ir gėrėtis kiekviena gyvenimo akimirka. Antrojoje knygos dalyje, apie Balio salą, skaitytoją labiausiai, nustebins bei šokiruos unikalūs vietinių gyventojų vestuvių bei laidojimo ritualai.

Paskutinėje knygos dalyje, autorė pakviečia, bent akies krašteliu iš arčiau žvilgtelėti į Raudonojo drakono šalimi vadinamą Vietnamą. Rašytoja supažindina su Vietnamo šalies gyventojų gyvenimo  ypatumais, tradicijomis, bei pristato jų mentalitetą. Taip pat pakviečia vizualiai aplankyti kerinčio grožio Halongo įlanka, apsilankyti žibintu mieste Hojane, bei pabuvoti Hanojuje, Huje ir kitose magiškuose Vietnamo kampeliuose.

Violeta Domkuvienė – vaikystę ir jaunystę praleidusi Kaune. Baigusi tuometinį Politechnikos institutą įgijusi chemikės specialybę, dabar didelį dėmesį skirianti ajurvedos masažo paslaptims, jau nuo pat vaikystės pajuto didelę aistrą kelionėms, kurios tapo autorės gyvenimo būdu, neduodančiu ramybės iki dabar.

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top