Azijos studijos Lietuvoje
Autoriai: Starkus, Martynas
Leidimo vieta: Vilnius
Leidimo metai: 2010
Leidykla: Tyto alba

Žurnalisto, keliautojo Martyno Starkaus antroji knyga „Tuk tuk Indija“ yra parašyta kelionės dienoraščio forma.  Autorius yra pagarsėjęs ne tik kelionėmis, bet ir savitu požiūriu bei unikaliai perteikiamais kelionių įspūdžiais. Keliaudamas kartu su savo bičiuliu ir kolega Vytaru Radzevičiumi, televizijos operatoriumi ir keliais bendraminčiais, Martynas Starkus dirba kelionių kronikininko darbą. Jo aprašomos istorijos išsiskiria humoru, patrauklumu ir charizma, kurios neįmanoma nepastebėti skaitant tiek pirmąją autoriaus knygą – „Šilko kelias, arba 10 000 kilometrų su „Pagieža“, tiek antrąjį jo darbą – „Tuk tuk Indija“.

Šiame kūrinyje aprašoma keturių lietuvių kelionė 15 metų senumo automobiliu „Lachudra“ po Indiją – paslaptingu šydu apipintą, kvapų ir prieskonių šalį. Knyga prasideda dedikacija tėvams ir Antano Poškos žodžiais „Kelionę planuoti – džiaugsmas. Kelionę vykdyti – katorga. Kelionę prisiminti – visko atpildas“. Kelionės po Indiją tikslas – per tris savaites kirsti šalį iš Rytų į Vakarus ir grįžti kitu maršrutu į pradinį tašką – miestą Mumbajų, aplankant gražiausias Indijos vietas, susipažįstant su šalies kultūra, žmonių gyvenimo ypatumais, skirtingų šeimų papročiais ir maisto įvairove. Įdomu tai, kad keliautojai renkasi turistų vadovuose nepaminėtus maršrutus, kuriais keliaudami galima pažinti tikrąją pietų Azijos šalį. Autorius nuotaikingai ir įdomiai rašo apie savo kelionę, iššūkius, su kuriais teko susidurti. Nuotaikingus ir šmaikščius lietuvių nuotykius papildė Indijoje ištikusi tragedija – Pakistano teroristų išpuolis Mumbajuje. Šis tragiškas įvykis privertė keliautojus gyventi strese paskutiniąsias kelionės dienas ir rengti žurnalistinius reportažus Lietuvos televizijoms bei kitoms žiniasklaidos priemonėms apie šią Indiją ištikusią bei prikausčiusią viso pasaulio dėmesį nelaimę. Nepaisant to,  Indija yra šmaikšti ir kartu intriguojanti šalis, traukianti turistus savo spalvų įvairove, kultūros subtilybėmis bei nuostabiais architektūros šedevrais.

Knygoje „Tuk tuk Indija“ Martynas Starkus nori parodyti gražiąją Indiją, o ne purviną pietų Azijos šalį. Knygos dizainas pritraukiantis akį, spalvingas, iš karto parodantis, kad knyga yra apie Indiją, nes viršelis iliustruotas šalį atspindinčiais simboliais. Naudojama daug iliustracijų, perteikiančių Indijos vaizdus, kultūrą bei kelionės metu patirtus įvykius. Profesionalios ir kokybiškos nuotraukos suteikia knygai spalvingumo, leidžia lengviau suprasti autoriaus aprašomas kelionės detales bei tarsi suteikia galimybę gyvai keliauti kartu. Pagal šia knygą yra sukurta pažintinė laida apie kelionę „Tuk tuk Indija“.

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top