Azijos studijos Lietuvoje
Autoriai: Ptakauskas, Kęstutis
Leidimo vieta: Vilnius
Leidimo metai: 2016
Leidykla: Aukso pieva

Kęstučio Ptakausko domėjimąsi japoniškais sodais paskatino vienas 1996m. įvykęs nutikimas. Poilsiaujant Palangoje, jis atsitiktinai pamatė japoniško sodo nuotrauką, kuri padarė didelę įtaką jo gyvenimui: jis pradėjo domėtis Japonijos kultūra bei panoro sukurti panašų į nuotraukoje matytą sodą. Net nepasibaigus atostogoms Palangoje, jis grįžo ir kibo į sodo kūrimo darbus.

Šia knyga, „Ryto rasos sodas“, autorius nori supažindinti Lietuvos skaitytojus su savo pomėgiu.

Knygos pradžioje trumpai aprašomos skirtingos sodo detalės, sudarančios jo visumą, taip pat paminimos japonams svarbios sąvokos, kurių vertimo lietuvių kalba nėra. Didelę knygos dalį sudaro žibintų ir bonsai medelių aprašymai, jų tipai ir priežiūra. Be to, knygoje aprašoma ir bonsai medelių soduose vykstanti arbatos gėrimo ceremonija. Japonams arbatos gėrimo procesas yra svarbesnis už pačią arbatą. Tai yra nuo seniausių laikų Japonijoje vykstanti ceremonija, todėl kiekvienam, besidominčiam šia kultūra, vertėtų išbandyti šią ceremoniją ir pajusti jos prasmę.

Apibendrinant, šioje knygoje aprašyta tik maža, tačiau autoriui labai svarbi, Japonijos kultūros dalis. Skaitant šią knygą, juntama didelė autoriaus aistra Japonijos kultūrai, o ypač bonsai medeliams.

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top