Leidimo vieta: Kaunas
Leidimo metai: 1992
Leidykla: Orientas
Šioje knygoje autorius, Romualdas Neimantas, mus supažindina su Lietuvos– Japonijos kultūros ryšių istorija, pateikdamas gausius bibliografijos šaltinius. Tai pirmasis originalus bandymas supažindinti su Lietuvos–Japonijos kultūros ryšių istorijos faktais. Didelę įtaką bendradarbiavimui ir komunikavimui turėjo ilgą laiką trukusi Japonijos izoliacija nuo kitų šalių bei ,,geležinė uždanga”, skyrusi Lietuvą ne tik nuo Vakarų, bet ir nuo Rytų. Apžvelgiamas laikotarpis, kada prasidėjo ir sustiprėjo tarpusavio ryšys, kontaktas.
Knygos pradžioje vaizdingai nupiešiamas Nihonbašio (Nichonbasio) tilto svarba japonams. Kaip Italijoje visi keliai veda į Romą, taip Japonijoje visi keliai prasideda ant Nihonbašio. Pateikiama informacija apie lietuvių domėjimasį Tekančios saulės šalimi. Pristatomos lietuvių keliautojų, misionierių, mokslininkų parašytos įvairios knygos, susietos su Japonijos visuomenės kultūra. Pabaigoje patekiamos daiktinių šaltinių iliustracijos, kurios suteikia kitokių spalvų šiai knygutei. Detalūs keliautojų, misionierių nuotykiai nupasakojami lengva kalba, todėl nėra sudėtinga skaityti. Taip pat nurodomi rašto darbai, kurių vertimai bei vertinimai supažindina su lietuvių visuomenės veikėjų indėliu. Tekstą iliustruoja jų pasakojimai bei nutikimai.
Nors knyga išleista 1992 m., knygos formatas išskirtinis ir dvelkiantis paprastumu. Nedidukė knyga, ant viršelio pavaizduotas raudonas japoniškas žibintas, kurio vidury gražiai įkomponuotas tamsesnio tono heroglifas. Šis dizainas subtilus ir traukiantis akį.
Romualdas Neimantas – rytų kultūrų tyrinėtojas, Lietuvos Mokslininkų sąjungos narys, kultūros istorikas, orientalistas, istorijos mokslų daktaras, parašęs daugelį knygų apie Rytų šalis, sugebėjęs užmegzti ryšius su viso pasaulio orientalistais sovietinės izoliacijos metais.