Azijos studijos Lietuvoje
Autoriai: Račius, Egdūnas
Leidimo vieta: Vilnius
Leidimo metai: 2016
Leidykla: Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras

„Musulmonai ir jų islamai“- tai vadovėlinio tipo knyga apie Islamą bei musulmoniškąją kultūrą, jos tradicijas ir papročius. Autorius remiasi Islamo religijos šventuoju raštu Koranu bei daugelyje vietų jį cituoja. Šioje knygoje galima rasti ne tik Islamo ir musulmoniškųjų kultūros pavyzdžių viso pasaulio kontekste, tačiau yra skirtas skyrius ir apie Lietuvą ir Islamo išpažinėjus.

Knygoje nustebina pirmieji puslapiai, kuriuose pasakojama apie nors ir ne itin ženklią, tačiau egzistuojančią musulmoniškąją kultūrą Lietuvoje. Verta paminėti, kad knygoje pristatoma ne tik dabartinė šios religijos išpažinėtojų situacija, tačiau ir praeitis, religijos šaknys, ištraukos iš Korano ir jų interpretacijos. Labiausiai sužavintis dalykas šioje knygoje yra tai, kaip autorius be jokių išankstinių nusistatymų kritiškai sugeba vertinti Islamą bei musulmoniškąją kultūrą, paminėdamas ir jos pliusus ir minusus. Tačiau taip pat sugeba paneigti daugelį nusistovėjusių mitų apie šią mums taip tolimą kultūrą ir jos atstovus. „Musulmonai ir jų islamai“ taip pat yra skyrių apie šeimos tradicijas bei tarpusavio santykius, kurie padeda iš arčiau susipažinti su Artimųjų Rytų gyventojais.

Tai knyga, kuri būtų puiki pagalbininkė šalia Korano, kadangi Egdūno Račiaus knygoje dažnai cituojama bei paaiškinama šventoji Islamo knyga. Taip pat šis vadovėlis nebloga proga susipažinti su Islamu, kurio šiuolaikiniame pasaulyje prisibijome dėl įvairių priežasčių. Verta šią knygą paimti į ranka ir nuvyti neigiamas mintis bei stereotipus apie musulmonus taip iš tiesų sužinojus daugiau informacijos apie šią kultūrą.

Knyga nesunkiai skaitosi, bet tuo pačiu sugeba aiškiai supažindinti su Islamu, o tai viena seniausių ir plačiausiai paplitusių religijų pasaulyje, todėl tikrai verta su ja susipažinti iš arčiau.

Egdūnas Račius- religijotyrininkas ir etnologas, kuris nagrinėja musulmoniškąsias kultūras.

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top