Azijos studijos Lietuvoje

Laiškai iš Drakono kalnų

Autoriai: Marčiulynas, Kęstutis (Bo Haeng)
Leidimo vieta: Vilnius
Leidimo metai: 2011
Leidykla: Fortus Vita

Epistoliniu žanru parašytoje knygoje, kuri anksčiau dalimis pasirodė kelionių žurnaluose ir internete, atskleidžiama autoriaus ir pagrindinio veikėjo patirtis, sukaupta per daugybę metų, praleistų atokiame vienuolyne Pietų Korėjos kalnuose. Knygoje atskleidžiamas buvusio aktoriaus kelias tokio pasirinkimo link ir to pasekmės.

Žinoma, pati knyga nėra vien tik kasdienio gyvenimo aprašymai ar buitinės scenos, kurios ją paverstų dienoraščiu. Tai kur kas daugiau. Visų pirma – pamokantys ir tikrai įtraukiantys pasakojimai, paveikti kasdieniškų gyvenimo momentų bei  turintys užslėptą ir žymiai gilesnę prasmę nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Jie puikiai atskleidžia atsiskyrėliško gyvenimo pliusus ir minusus. Pasakojimai apie žmones, kurie kreipiasi pagalbos į vienuolius, budizmo praktikavimo subtilybės, pirmieji vienuoliško gyvenimo žingsniai ir netaisyklingo praktikavimo pasekmės. Taip pat svarbu pastebėti, kad paties vienuolyno tvarka labiau primena armiją nei tą vienuolyno įvaizdį, kurį esame susikūrę savo mintyse. Tai atskleidžia labai įdomų ir neįprastą vienuolyno gyvenimą.

Šioje knygoje daugiausia dėmesio skiriama naujojo vienuolio dvasinio tobulumo siekiams, keičiant nusistovėjusią, primestą vidinę tvarką ir bandant atrasti save. Per laiškus taip pat puikiai atskleidžia ir nemažai kultūrinių skirtumų bei budizmo vertybių, paremtų nuolatiniu teisybės sakymu ir tarpusavio supratimu, bei bendražmogiška meile. Kiekvienas laiškas parašytas paprastu ir suprantamu stiliumi, nors visada turi kur kas gilesnę prasmę.

Knyga yra tikrai verta dėmesio tiems, kurie bent kiek domisi Tolimaisiais rytais ir pasaulio religijomis. Be to joje galima rasti daugybę patarimų bandant suvokti save.

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top