Azijos studijos Lietuvoje
Autoriai: Kumža, Algirdas
Leidimo vieta: Vilnius
Leidimo metai: 2018
Leidykla: Alma Littera

Kuksando – tūkstantmetė korėjiečių kūno ir dvasios lavinimo sistema. Tai korėjiečių išminties mokykla, padedanti žmogui atrasti savo emocijų, kūno ir proto harmoniją, atgauti jaunystės energiją ir įveikti stresą. Meditavimo, fizinių judesių, ypatingų kvėpavimo technikos subtilybių dėka žmogus gali tapti ištvermingu ir tvirtu tiek fiziškai, tiek dvasiškai.

Knygos įžanga daug žadanti ir net suteikia vilčių dėl naujo požiūrio į gyvenimą.. Autorius teigia, jog skaitydami pajusime daugybę kvapų ir skonių. Iš tiesų, autorius nemelavo. Šioje knygoje gausu naujų atradimų ir daug dalykų, kuriais sunku patikėti. Tačiau sutiktų žmonių, įvykių ir pasakotojų atvirumo dėka supranti, jog tai negali būti melas, o viskas yra tikra.

Knygos autorius aprašo savo kelionę, kuri prasideda Tibete, vėliau tęsiasi Patagonijoje, prie Pietų ašigalio, Karpatuose ir baigiasi Medvėgalyje. Bet daugiausia autorius savo knygoje rašo apie patirtį Korėjos kalnuose. Vaizdingi autoriaus aprašymai apie šventyklas, kalnų įvaizdį, kuksnado centrus, slaptas meditavimo vietas sukelia didelį susidomėjimą ir norą keliauti ten ir išbandyti kuksando meditacijas pačiam.

Autorius keliaudamas susipažįsta su daug įdomių žmonių, kaip pavyzdžiui, šamanais, kurie pažvelgę į tave savo skvarbiu žvilgsniu gali perprasti, suprasti tavo išgyvenimus, pamatyti praeitį. Taip pat susitinka su garsiais gydytojais ir mokslininkais jų laboratorijose, kur klonuojami šunys ir siekiama mamutų klonavimo. Knygoje minima daug susitikimų su mokytojais, profesoriais, architektais ir kt., kurių gyvenime atsirado kuksando. Tie žmonės pasakoja, kokią svarbią įtaka kuksando daro jų gyvenime. Kuksando dėka žmonėms pavyksta išsaugoti savo sveikatą, jie lieka tiek fiziškai, tiek dvasiškai sveiki.

Knygoje didelį dėmesį autorius skiria pažinčiai ir kelionei su Jin Moku, kuris yra meditacijų, kovos menų ir Rytų meditacijos mokytojas. Jin Mokas yra gerai žinomas pasaulyje kuksando meistras, kuris kuksando praktikuoja jau nuo vaikystės. Jis moko žmones kuksando ir turi savo meditacijos kliniką Seule.  Jin Moko požiūris į pasaulį ir dvasios sveikatos gyvenimą skiriasi nuo daugumos pasaulio gyventojų. Knygoje stebina autoriaus aprašomas Jin Moko santykis su gamta, energijos pajautimas, ramybė ir meistriškumas.

Pats knygos autorius Algirdas Kumža daugybę metų gilinasi į kuksando paslaptis, turi kuksando mokytojo kvalifikaciją. Nacionalinio kuksando centro Lietuvoje kūrėjas, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, ambasadorius. Alpinistas. Knygos „Himalajai. Vienos ekspedicijos dienoraštis“ autorius. A. Kumža apie kuksando kalba kaip apie galimybę atrasti save, nuraminti dvasią. Kuksando suteikia stiprybės atlikti darbus ir nuolat eiti pirmyn,  atrasti dar neatrastus kūno ir dvasios gebėjimus.

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top