Azijos studijos Lietuvoje

Išskirtinės kelionės: Kinija, Tibetas, Mianmaras, Nepalas

Autoriai: Rutė, Ieva
Leidimo vieta: Vilnius
Leidimo metai: 2014
Leidykla: Aukso pieva

Ievos Rutės knygą galima laikyti atsakingo keliavimo bei gražiausių maršrutų gidu. Kaip matoma iš knygos pavadinimo, knygoje aprašomos kelionės po Kiniją, Tibetą, Mianmarą ir Nepalą. Kadangi šios egzotinės šalys turi begalė turistinių objektų, knygoje apžvelgiama ir pasiūloma patogiausi, įspudingiausi bei įsimintiniausi maršrutai. Kaip užsimena knygos autorė: „išvykdama į kelionė niekada nepamirštu fotoaparato“, todėl knyga patraukia akį nuostabaus grožio fotografijomis, kuriose matoma visko nuo mažiausių šventyklų iki aukščiausių pasaulio kalnų. Perskaičius knygą sužadinamas noras kilti ir pačiam viską pamatyti savo akimis.

Pirmoje knygos dalyje autorė dalinasi atsakingo keliavimo idėja. Pirma mintis, kurią žmonės pagalvoja išgirdę šią sąvoką, ko gero akivaizdžiausia, tai yra – šiukšlinimas. Be abejo, bet tai dar ne viskas, autorė pabrėžia, kad keliaudami mes turime prisitaikyti, o ne atvirkščiai. Išaugusi turizmo plėtra pasaulinėje rinkoje keičia, galima teigti, naikina esamas smulkių valstybių, miestelių sukurtas ir nusistovėjusias kultūras. Pinigų galia egzistuoja visame pasaulyje. Atvykus turistams, žmonės, gyvenantys skurdžiuose kaimeliuose, yra linkę nusižengti net savo vertybėms, kad tik išnaudotų galimybę užsidirbti bent truputėlį pinigų. Todėl nesvarbu, ar keliaujama savarankiškai, ar mokame kelionių organizacijoms, investuotas pinigų kiekis į kelionę nesuteikia privilegijos menkinti kitus. Turime gerbti lankomą kraštą, esamo krašto kultūrą bei žmones.

Taip pat, autorė duoda begalę patarimų, kaip kelionę padaryti dar idomesnę tiek sau, tiek žmonėm, keliaujantiem kartu, bei įgauti naujų žinių ir patirties. Kaip pavyzdžiui: pasinerti į vietinio krašto gyvenimą, išsiaiškinti priimtiną aprangos kodą ir vietinius tabu, susipažinti su miestelio gyventojais,  pasinaudoti viešuoju transportu. Likusi knygos didžioji dalis skirta pristatyti keturioms minėtoms Azijos šalims. Detaliai pristatomos šalys, jų lankytinos vietos ir duodama dar begalė naudingų patarimų, pradedant nuo kada vykti, baigiant virtuvės ir transporto pasirinkimu.

Ieva Rutė – keliautoja, fotografė, Vilniaus universiteto Orientalistikos centro Azijos studijų magistrė ir dėstytoja, moko kinų kalbą, VU konfucijaus instituto lektorė. Jau 10 metų vadovauja kelionėms po Kiniją, Tibetą, Peru, Boliviją, Etiopiją ir kitus tolimus kraštus. Įkvepiančios patirties bei patarimų perdavimas knygoje ragina kiekviena išdrįsti keliauti ir pažinti tai, kas nauja, tai, kas keista ir nepriimtina mums ir mūsų kultūrai, ir suprasti, kad pasaulyje egzistuoja ne vien vakarietiška kultūra ir kad reikia elgtis atsakingai kiekvienoje situacijoje.

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top