Azijos studijos Lietuvoje
Autoriai: Štaraitė, Gabrielė
Leidimo vieta: Vilnius
Leidimo metai: 2015
Leidykla: Alma Literra

Knygoje keliaujama po keturias stebuklų bei paradoksų kupinas Azijos šalis – Birmą, Indiją, Indoneziją ir Vietnamą. Knygoje pasakojama apie kiekvieną iš šių šalių, jos tradicijas, kultūrą, istoriją ir žmones. Knygoje vaizdžiai nupasakojami aplankyti miestai, kaimai, šventyklos ir architektūriniai stebuklai. Gvildenamos įvairios temos, pasakojami linksmi, smagūs, o kartais ir nemalonūs nutikimai. Autorė labai puikiai pateikia kiekvieną iš šalių, pataria ką pamatyti, ko reikėtų vengti ir kaip artimiau susipažinti su šiomis nepaprastomis kultūromis. Kiekvienos G. Štaraitės aplankytos šalies paveikslas piešiamas išryškinant ir kelis svarbiausius valstybės raidos etapus. Pasakojama apie pačią šalį, trumpą jos istoriją, miestų pavadinimų kaitą, taip pat autorė mini statistinius duomenis ir mitus. Paskaičius šią knygą, lengvai susipažinsite su kiekviena iš valstybių artimiau, galėdami nesunkiai įžvelgti kiekvienos iš jų skirtumus.

Dėmesį patraukė G. Štaraitės knygoje pasakojamos jos pačios istorijos, patirtos tose šalyse. Taip pat autorė labai vaizdžiai knygoje pasakoja vietines gyvenimo ypatybes: Birmoje galima pačiupinėti seniai mirusio, į nirvaną pasinėrusio vienuolio kūną, Sulavesio salos gyventojai visą gyvenimą dirba tam, kad galėtų tinkamai pasilaidoti arba Vietname turistus gali pasitikti specialūs vedžiotojai kurie padės pereiti per gatvę… Knyga yra itin maloni ir patraukli akiai. Gausu fotografijų (autorės asmeninis archyvas), vyrauja daug skirtingų spalvų. Nuotraukos yra tarsi simbolinės, todėl matyti, kad autorė Azijos kultūrų subtilybes atskleidžia ne vien tekstu, bet ir gyvybingomis nuotraukomis.

Gabrielė Štaraitė – keliautoja ir verslininkė. Ankščiau dirbusi rinkodaros ir reklamos srityje, savo pomėgį keliauti ji pavertė darbu ir dabar yra kelionių agentūros vadovė. 2015-ais metais išleido knygą „Į Aziją su meile“. Knygoje autorė pasiūlo kitokį žvilgsnį į Rytų šalis. Knygoje pasakojama ne tik apie turistinius maršrutus ir lankytinas vietas – knygoje taip pat pateikiamos trumpos istorinės ir kultūrinės apžvalgos apie kiekvieną valstybę, jų žmones ir gyvenimo būdą. Kaip teigia pati autorė, šios knygos tikslas – sulaužyti populiarius stereotipus apie garsias Azijos šalis, o skaitytojus priartinti prie šių šalių kultūros, žmonių ir tradicijų. Asmeninės autorės ryšys su egzotiniais kraštais padeda kiekvienam skaitytojui įsijausti ir pažinti dar nepažintas vietas.

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top