Azijos studijos Lietuvoje

Filipinai. Ugnies žiedo kerai

Autoriai: Kinderis, Dainius
Leidimo vieta: Vilnius
Leidimo metai: 2011
Leidykla: Metodika

Knygą apie vieną iš Pietryčių Azijos šalių, išsidėsčiusią per 7107 salas – Filipinus – autorius pradeda žodžiais: „Ar galima mylėti svetimą šalį? Nutolusią tūkstančius mylių, šimtus kultūrų, dešimtis valandų skrydžio lėktuvu. Plytinčią už daugybės laiko juostų, kalnų grandinių, bekraščių vandenynų.“  Ši knyga – tai Dainiaus Kinderio kelionių dienoraštis, kuriame autorius pasakoja apie Filipinus, kaip apie šalį, kurioje gyvendamas jis subrendo kaip keliautojas. Praleidęs Filipinuose šimtus dienų, autorius skaitytojus trumpai supažindina su šalies istorija, kalba apie Lietuvos ir Filipinų ryšius bei šioje srityje nusipelniusius žmones. Knygoje aprašoma pavojinga kelionė keltu, kurios metu aplankomos separatistų buveinės ir Badjao genties čiabuviai. Tęsiant pavojaus temą, autorius papasakoja apie pavojingą kelionę į aukščiausią šalies viršūnę – Apo kalną. Šioje knygoje vaizdžiai pateikiamos nuostabios Mindanao ir Boholio salos, aprašoma, kaip be galo religinga filipiniečių tauta švenčia vėlines ir mėgaujasi gaidžių peštynėmis. Kiekvienas šios knygos skyrius padeda geriau pažinti šią nuostabią ir daug ko pasiūlyti turinčią šalį, kurioje žmonės niekad nenustoja šypsotis ir nuolatos atsiprašinėja nuo pernelyg rodomo draugiškumo.

„Filipinai. Ugnies žiedo kerai“ – tai ne tik kelionių dienoraštis. Remiantis savo patirtimi, kurios įgijo nuolatos keliaudamas į Filipinus, autorius dalijasi praktiškais patarimais būsimiems keliautojams. Kelionės žinyne jis pataria, kaip pasiruošti fiziškai prieš vykstant į atogrąžinę šalį, supažindina su vidiniu ir išoriniu transportu, kulinarija, kalba, išskiria dalykus, kuriuos svarbu žinoti, pateikia savo sudarytą „Filipinų perlų“ sąrašą, kuriame aprašo penkias vietas, kurias, jo manymu, yra būtina aplankyti. Taigi, ši knyga ne tik supažindina su Filipinų kultūra, bet ir pateikia praktinių patarimų ateities keliautojams.

Dėmesį ypač patraukia ir pačios knygos formatas. Čia gausu įvairiaspalvių fotografijų iš asmeninio autoriaus archyvo. Autoriaus darbuose puikiai perteikiamas atogrąžinis šalies grožis: balto smėlio paplūdimiai, žydros lagūnos, Šokoladinės kalvos, kurios lietingąjį sezoną įgauna žalią, o sausąjį – rudą atspalvį, ir palmės, kurios yra pagrindinis atogražinės šalies atributas. Iš fotografijų šypsosi džiaugsmu trykštantys vietiniai gyventojai su durianu rankose ir tarsi kviečia apsilankyti, pasidžiaugti jų margaspalve tėvyne.

Dainius Kinderis – rašytojas, žurnalistas, nuo 1998m. apkeliavęs apie 80 valstybių 2006m. išrinktas metų keliautoju ir vadinamas Lietuvos Magelanu. 2010m. tapo Mato Šalčiaus literatūrinės premijos laureatu. „Filipinai. Ugnies žiedo kerai“ – antroji autoriaus knyga, kurioje jis pasakoja apie Filipinus pateikdamas bendrus faktus, kuriuos paįvairino savo asmeniškai patirtais dalykais ir nuotraukomis. Tai, kaip Dainius Kinderis šioje knygoje kalba apie šalį ir jos žmones, intriguoja ir kviečia iš arti pažinti šį rojaus kampelį.

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top