Leidimo vieta: Kaunas
Leidimo metai: 1996
Leidykla: Orientas
Autorius knygoje „Auksinis drakonas“ ne tik pasakoja apie daoizmą, vieną seniausių kinų filosofijų ir religijų, kuris savo orientaciją į žmogaus ir gamtos vienovę artimas mūsų baltiškai, indoeuropietiškai prigimčiai, bet kartu bando rasti ir unikalų būdą, kaip pažinti Kiniją. Tokiam būdui surasti, rašytojas pasitelkia seno pažįstamo profesoriaus iš Pekino – Lin Bo mintis: „Kinija – tai drakonas, turintis tūkstančius veidų. Jeigu nori pažinti Kiniją, ieškok drakono… Auksinio drakono, kuris yra Kinijos kūnas, kraujas ir siela…“. „ Mes patys ieškome visą gyvenimą. Vieni suranda, kiti ne…“. Auksinio drakono medžioklė tampa šios knygos pagrindiniu tikslu – surasti šią mistinę būtybę, kurioje slypi kinų filosofija, menas, pasaulio suvokimas.
Knygoje autorius supažindina skaitytojus ir su pagrindiniu auksinio drakono medžioklės vedliu.Tai filosofas Lao Czy (Laodzi) – vienas seniausių kinų filosofijos krypčių – daosizmo pradininku. Daosizmas padeda prasiskverbti į nepaprastai originalios kinų civilizacijos paslaptis, o kartu praturtinti dvasinio tobulėjimo kelių paieškas. Kūrinyje „Auksinis drakonas“ autorius bando atskleisti tuštumos paslaptį. Tradicinei kinų kultūrai būdingas visokeriopas siekimas prasibrauti į Tuštumą arba Chaosą, atskleisti jo prigimtį, tam, kad galima būtų kuo pilniau su juo susilieti, harmonizuojant, pritaikant save, arba jį harmonizuojant, pertvarkant į Kosmosą.
R. Neimantas taip pat skaitytojus supažindina ir su kinų archajine žodžio filosofiją. Žodis kinų kultūroje yra sielos arba pasąmonės balsas, o raštas – jo grafinė išraiška. Taigi, Romualdo Neimanto knyga „Auksinis drakonas“ – tarsi trumpas žemėlapis, leidžiantis lengviau pasinerti po tradicinę kinų pasaulėvoką, filosofiją, meną, kultūrą, taip pat, palengvinti šio „Auksinio drakono“ paieškas.
Romualdas Neimantas – rašytojas, vienas žymiausių Rytų krašto kultūrų, Lietuvos-Rytų kultūrų ryšių ir sąveikų tyrinėtojų, istorijos mokslų daktarų, žmogus, atidavęs savo visą gyvenimą Rytų regionui, jo pažinimui, tyrinėjimui, kelionėms.