Azijos studijos Lietuvoje
Originalo kalba: japonų
Išversta iš: anglų
Autoriai: Ekuni, Kaori
Vertė: Žalytė, Danguolė
ISBN: 9955-08-553-3
Leidimo vieta: Vilnius
Leidimo metai: 2004
Leidykla: Alma littera

Ši knyga tai – vienos iš populiariausių šiuolaikinių Japonijos prozininkių Kaori Ekuni subtili papročių ir japoniškos visuomenės stereotipų komedija su tragiškos meilės, draugystės, bei tarpusavio nesupratimo elementais. Iš pažiūros paprasta, mažos apimties knygutė su spalvotu viršeliu apgauna savo išvaizda, bet jokiu būdu ne turiniu. Kritikų puikiai įvertintas romanas tikrai vertas kiekvieno besidominčio šiuolaikinia dvidešimt pirmo amžiaus literatūra.

Iš pirmos žvilgsnio pagrindiniai knygos herojai pristato visiems įprastą šiuolaikinės santuokos vaizdą: pasiturintis jaunas gydytojas, vyras ,vardu Micukis, ir jauna, laisvai samdoma iš italų kalbos vertėja, žmona – Šioko. Tačiau tai tik dailus fasadas. Vidus slepia daugybę mažų ir intriguojančių paslapčių, kurias vieni nuo kitų slepia. Nors mums atrodo, kad šiais laikais santuoka gali būti tik iš meilės, čia vis dar egzistuoja tėvų susitarimas. Šioko tėvai norėdami nuslėpti nuo visuomenės savo dukters psichinę ligą bei alkoholizmą, o Mucukio tėvai nori nuslėpti nuo pasaulio savo sūnaus homoseksualumą.

Mažytės gyvenimo dramos, pamąstymai apie gyvenimą ir netradicinė situacija daro šį romaną itin patrauklų. Viskas apipinama paprastos buities aprašymu, savotiškais ritualais. Labai įdomu pro rakto skylutę pažvelgti, kaip gyvenama Japonijoje. Vis tik japonai konservatyvūs. Jiems homoseksualumas vis dar nemaža gėda, šeimos nešlovė.

Nepaisant šių smulkmenų, romanas vis tiek atskleidžia įvairias meilės formas: Micukio globėjišką meilę Šioko, jo kūnišką ir sielos meilę tarp jo ir meilužio Kono. Šioko, Micukis ir Konas tryse sudaro tarsi nenugalimą draugystės trikampį, kurį buvo stengiamasi  išskirti, tačiau nepavyko. Pati rašytoja apibendrindama knygą rašo:

„Stengiuosi būti atsargi, bet kartais įsimyliu.Kalbėsiu su jumis atvirai – mylėti kitą žmogų ir juo pasitikėti neatsargu. Netgi beprotiška“

Tai paprasta ir jauki knyga. Galima perskaityti ir per vakarą. Ją perskaičius lieka geros mintys bei emocijos  ir noras aplankyti tolimąją Japoniją.

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top