Azijos studijos Lietuvoje
Originalo kalba: japonų
Išversta iš: japonų
Autoriai: Murakami, Haruki
Vertė: Polonskaitė, Jurgita
Pilnas versto šaltinio bibliografinis aprašas:

Haruki Murakami, Kami no kodomotachi wa mina odoru, Tōkyō:  Shinchōsha, 2000


ISBN: 978-9955-23-684-9
Leidimo vieta: Vilnius
Leidimo metai: 2013
Leidykla: Baltos lankos

1995 metais Japonija patyrė dvi didžiules nelaimes. Sausio 17 d. Japonijoje įvyko Didžiojo Hanšino, arba Kobės, žemės drebėjimas, kuris Gineso rekordų knygoje buvo užfiksuotas kaip „daugiausiai valstybei kainavusi gamtinė katastrofa“. Jo metu žuvo  6434 žmonės. Kovo 20 d. Tokijo metro buvo įvykdyta nervus paralyžiuojančių dujų ataka, kuri pasiglemžė 13 žmonių gyvybes, dar tūkstančiai apsinuodijo. Šios katastrofos sukrėtė ne tik valstybinį šalies gyvenimą, bet ir paliko gilų randą Tekančios Saulės šalies gyventojų pasąmonėje, net ir tų kurie buvo nutolę nuo įvykių vietų šimtus kilometrų.

Šeši apsakymai, šešios gyvenimo istorijos, vienas su kitu nesusiję pagrindinai veikėjai: Komura, Džiunko, Jošija, Sacuki, Katagiris ir Džiunpė, kurie netiesiogiai išgyvena Japonijoje įvykusias nelaimes. Televizija, radijas, draugai, aplinkiniai – visi užsimena apie katastrofą Kobėje, bet personažai tam bando likti abejingi ir, rodos, be reikalo… Išsiskyrimas su mylimu žmogumi, tuštybės pajutimas, egzistencinės prasmės pojūčio praradimas, gyvenimo kelyje padarytos ir suvoktos klaidos, skaudžios tiesos suvokimas sukrečia veikėjus, jų viduje įvyksta didžiulis žemės drebėjimas. Jis yra išgyvenamas per sapnus, mintis, haliucinacijas.

„Visi Dievo vaikai šoka“ – tai pirmasis garsaus japonų rašytojo, vertėjo, postmodernisto Haruki Murakami šešių apsakymų rinkinys, kuriuos jungia bendra tema.  Knygoje aprašoma niūri, pesimistiška, bet tuo pačiu ir kažkuo artima, ramumu dvelkianti bei įtraukianti atskirų, iš pirmo žvilgsnio niekuo nesiskiriančių nuo visų šiuolaikinių žmonių personažų kasdienybė. Tačiau tai tik pirmasis įspūdis. Iš tikrųjų tai kūrinys, turintis daug paslapčių, patraukiantis skaitytoją gilia potekste, verčiantis susimąstyti apie gyvenimą ir jo pateikiamus netikėtumus.

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top