Azijos studijos Lietuvoje
Originalo kalba: anglų
Išversta iš: anglų
Autoriai: Kiyosaki, Robert T.
Vertė: Stokys, Ovidijus
ISBN: 978-609-437-291-9
Leidimo vieta: Vilnius
Leidimo metai: 2015
Leidykla: Eugrimas

Robertas T. Kijosakis (Robert T. Kiyosaki) savo knygoje „Turtingas tėtis, vargšas tėtis“ atskleidžia tiesas kaip tapti turtingu. Knygą jis pradeda pasakodamas apie savo vaikystę, kai jam buvo vos devyneri metai, nes būtent tada jis pirmą kartą panoro tapti turtingu. R.T. Kijosakio tėvas (vargšas tėtis) turėjo priešingas pažiūras nei jo draugo Maiko tėvas (turtingasis tėtis). Pavyzdžiui, vargšui tėčiui gerai žinomas Robinas Hudas buvo herojus, tuo tarpu turtingasis …tėtis laikė jį vagimi.

Knygoje teigiama, kad svarbu nebijoti išsiskirti iš minios, mokykla dažniausiai paruošia žmones ne praturtėti, o būti valstybės vergais, t.y. dirbti pinigams, o ne, kad jie dirbtų tau. R.T. Kijosakis teigė, kad „jeigu norite praturtėti, turite išmokti finansinio raštingumo“. Tai jis knygoje akcentavo daug kartų. Knygoje buvo pateikta nemažai brėžinių, kuriais buvo aiškinama skirtumai tarp pasyvų ir aktyvų, nes autoriaus teigimu žmonės dažnai juos maišo, todėl negali praturtėti, pavyzdžiui, namas nėra aktyvas, tai pasyvas.

R.T Kijosakis teigė, kad žmonės negali sukaupti aktyvų, nes iškyla tokios problemos kaip: baimė, cinizmas, tingumas, blogi įpročiai, arogancija. Knygoje jis aiškina kaip atsikratyti šių ydų. Nors autorius knygoje ir nekalba apie korporacijų valdymą, tačiau apie jas daug užsimenama. Pasak R.T. Kijosakį yra trys pajamų tipai: uždirbamosios pajamos, portfelio pajamos, pasyviosios pajamos.  Autoriaus nuomone pats veiksmingiausias būdas praturtėti yra investavimas. Pats autorius dažniausiai investuoja į nekilnojamąjį turtą, kurį vėliau parduoda už daug didesnę sumą, tačiau R.T. Kijosakis nepataria daryti to paties jeigu nemyli nekilnojamojo turto, jo nuomone geriausiai pavyksta investuoti į tai ką labai mėgsti, nes laikas yra pats didžiausias aktyvas.

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top