Azijos studijos Lietuvoje
Originalo kalba: Anglų
Išversta iš: Anglų
Autoriai: Gowda, Shilpi Somaya
Vertė: Žalytė, Danguolė
Pilnas versto šaltinio bibliografinis aprašas:

Shilpi Somaya Gowda. Secret Daughter. William Morrow, an Imprint of HarperCollins Publishers, New York, 2010.


ISBN: 978-609-01-0252-7
Leidimo vieta: Vilnius
Leidimo metai: 2012
Leidykla: Alma littera

Istorija pasideda Dahanūm mieste, Indijoje, 1984 metais. Neturtinga moteris Kavita pagimdo jau antrą dukrą šalyje, kurioje laukiami tik berniukai. Mergaitė čia šeimoje yra tiesiog tik dar viena burna, kurią reikia maitinti, o suaugus – ištekinti ir atiduoti kraitį. Tad Kavitos vyras Džasu neapsidžiaugia, pamatęs naujagimę. Su pirmąja mergaite buvo žiauriai susidorota vos jai gimus, tad Kavita negali leisti tam pasikartoti. Ji ryžtasi kelionei į Bombėjų, į vietinę našlaičių prieglaudą. Prieš palikdama mergaitę, Kavita pavadina ja Uša ir užsega jai ploną sidabrinę apyrankę ant kulkšnies.

Tuo pat metu, kitame pasaulio krašte – San Fransiske, Kalifornijoje sutuoktiniams  Somer ir indų kilmės jos vyrui Krišnanui nepavyksta susilaukti taip trokštamo kūdikio. Somer nusprendžia atlikti tyrimus, o jų rezultatai šokiruoja – ji niekada negalės tapti motina. Vienintelė išeitis – įsivaikinti. Pora nusprendžia taip ir pasielgti. Krišnano  giminaičiams padedant,  Indijos našlaičių namuose jie susiranda mergaitę. Naujieji tėvai pamilsta mergaitę iš pirmo žvilgsnio ir išsiveža  ją į Ameriką. Paaugusi Aša pradeda domėtis savo tikrąja tėvyne ir tėvais. Pagaliau atsiranda galimybė nuvykti į Indiją…

Romane istorija pateikiama dukros ir dviejų motinų, kurios abi ja dalijasi, akimis. Autorė Shilpi Somaya Gowda puikiai atskleidžia dviejų kultūrų skirtumus, dvi  įsivaikinimo puses. Romane nagrinėjamos skaudžios skurdo, diskriminavimo dėl lyties, gimstamumo reguliavimo Indijoje problemos,  aprašomi sunkumai, su kuriais dėl kultūrų skirtumų susiduria sutuoktiniai Somer ir Krišnanas. Tačiau pagrindinė romano tema – motinystė. Čia pasakojama apie stiprią motinos meilę ir begalinį pasiaukojimą dėl vaikų.

Shilpi Somaya Gowda gimė 1970 metais Kanadoje imigrantų iš Indijos šeimoje. „Slapta duktė“ – pirmasis rašytojos romanas. Dar studijų metais, ji vieną vasarą praleido dirbdama našlaičių namuose Indijoje. Būtent tai ir įkvėpė ją sukurti šią istoriją. Knyga yra išversta į daugiau kaip 24 kalbas ir greitai tapo tarptautiniu bestseleriu.

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top