Azijos studijos Lietuvoje
Originalo kalba: anglų
Išversta iš: anglų
Autoriai: Swarup, Vikas
Vertė: Rosenaitė, Ina
ISBN: 978-9986-39-875-2
Leidimo vieta: Vilnius
Leidimo metai: 2016
Leidykla: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla

Knygos autorius, Indijos diplomatas Vikas Swarup, didžiajai pasaulio daliai yra žinomas dėl savo garsiojo romano ,,Lušnynų milijonierius“, kurio ekranizacija 2009 metais laimėjo septynis Oskaro apdovanojimus. Tačiau vėliau sekė ir antroji jo knyga, ne ką mažesnio dėmesio vertas detektyvas ,,Šeši įtariamieji“.

Ši knyga yra apie Vikio Rai nužudymą ir nusikaltėlio paieškas. Vikis Rai, korumpuoto Indijos vidaus reikalų ministro sūnus,  buvo išteisintas byloje, kurioje jis akivaizdžiai kaltas. Gana ironiška, kad išteisinimo vakarėlio metu pats yra nušaunamas. Bylą aiškintis imasi vienas iš garsiausių Indijos žurnalistų Arunas Advanis. Suimami šeši įtariamieji, kurie šventėje turėjo ginklus, jie ir tampa pagrindiniais istorijos veikėjais. Tarp jų: Mohanas Kumaras, korumpuotas valstybės biurokratas, kuris tvirtina patapęs šventiku Mahatma Gandžiu; Larris Page‘as, į Indiją meilės ieškoti atvykęs amerikietis turistas;  Eketis, Andamanų salos gyventojas,  į Indiją atvažiavęs atgauti savo genties šventojo akmens; garsioji Bolyvudo aktorė Shabnama Saxena; netikėtai praturtėjęs paprastas vaikinas, juokingu vardu  mobiliakas Muna ir Džaganatas Rai, Vikio tėvas, Indijos politikas, dėl savo karjeros pasiruošęs padaryti viską. Autorius knygoje aprašo jų gyvenimus bei atskleidžia ginklo atsinešimo motyvus.

Knygoje autorius kelia svarbius probleminius klausimus: kas priverčia žmogų ryžtis atimti gyvybę kitam asmeniui, kodėl vieni žmonės yra laikomi svarbesniais už kitus net po mirties ir ar įmanoma visiems žmonėms pasiekti teisingumo tokioje socialiai suskirstytoje šalyje kaip Indija. Nagrinėdamas šias problemas, autorius gilinasi į žmogaus jausmus, emocijas, per jas bando suprasti, pateisinti tam tikrus jo poelgius. Tad Vikas Swarup, pasakodamas personažų istorijas ir atskleisdamas nusikaltimo motyvus iš jų perspektyvos, parodo įtariamųjų jautriąsias puses, suteikia galimybę lengviau suprasti jų veiksmus. Taip pat autorius knygoje nagrinėja ir opias Indijos probemas, tokias kaip: skurdas, nesiskaitymas su žemesnės kastos nariais, prievarta, korupcija, rasizmas ir daugelis kitų.

Taigi, ši knyga atspindi įvairių Indijos žmonių gyvenimą, parodo, kad net teisinė sistema ,,lenkiasi“ aukštesnių kastų atstovams, taip pat aprašo žmogaus, kuris yra pasiryžęs atimti kitam gyvybę, emocinį pasaulį. ,,Šešis įtariamuosius“ rekomenduočiau perskaityti visiems, kurie nori iš arčiau pažinti Indijos kultūrinį ir socialinį pasaulį ir taip pat perskaityti puikų detektyvą su netikėta pabaiga.

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top