Azijos studijos Lietuvoje
Originalo kalba: japonų
Išversta iš: rusų
Autoriai: Ishihara, Yumi
Vertė: Palmira, Martinkienė
ISBN: 978-609-8047-35-6
Leidimo vieta: Vilnius
Leidimo metai: 2015
Leidykla: Baltosios Gulbės

„Rytietiškas būdas gyventi“ – tai knyga, iš kurios pavadinimo galime suvokti, kad bus kalbama apie Rytų žmonių gyvenseną. Tačiau leidinyje yra labiausiai akcentuojama medicina – jos naudojimas, vaistai, dietos, įvairūs pratimai, net pati rytietiška filosofija. Visa tai autorius apibrėžia kaip „Būdą gyventi“. Išlieka klausimas: „kodėl būtent tai yra rytietiška?“. Ishihara Yumi  knygoje bando atskleisti, kuo skiriasi Rytų medicina nuo Vakarų, ką žmonės gali pakeisti, kad būtų pasiekta tokių rezultatų, kaip nenaudojant jokių cheminių preparatų, vien tik pasitelkiant natūralius produktus, būtų galima išgydyti vėžiu sergančius žmones. Taip pat bando atskleisti, kas būtų, jeigu sujungtume dvi skirtingas medicinos filosofijas – Rytų mediciną su Vakarų medicina. Būtent tai ir yra visa knygos esmė.

Jau skaitydama pirmuosius skyrius, susimąsčiau, kodėl mes, vakariečiai, vos tik kas nutinka mūsų sveikatai, griebiamės tablečių ir kitų medikamentų. Kodėl gydytojai negali pasiūlyti išgerti morkų sulčių, arbatų ar taip panaudoti žolinių preparatų. Su kiekvienu skyriumi tie klausimai vis stiprėjo, atsirado ir naujų, pavyzdžiui, kodėl aš pati nebandau sau padėti, o pasitikiu kitais ir vartoju stiprius antibiotikus, kurie nužudo ne tik virusines bakterijas, bet ir gerąsias, kurios yra mano organizmui labai reikšmingos. Ishihara Yumi taip pat kalba apie gydomąjį badavimą ir „užterštą kraują“, kaip veikia žmogaus energetika ir ką gali reikšti, kai šąla galūnės.

Galų galiausiai, perskaičiusi knygą, nusprendžiau pirmiausia pasitelkti natūralius, žolinius gydymo metodus ir vos tik lengvai peršalusi, nesigriebti antibiotikų. Taip pat, ta idėja sujungti dvi medicinas mane sužavėjo. Išties būtų įdomus gydymo procesas ir, manau, kad rezultatai taip pat būtų netgi stebuklingi.

Ishihara Yumi gimė 1948 metų rugsėjo 28 d. Nagasakyje (Japonija). Baigė Nagasakio valstybinio universiteto Medicinos fakultetą ir aspirantūrą, tapo profesoriumi. I. Yumi specializuojasi Rytų medicinos, gydomojo badavimo bei kraujo lygų srityse, yra vyriausiasis klinikos bei sanatorijos gydytojas, žymus lektorius ir sveiko gyvenimo būdo bei gydomojo badavimo propaguotojas. Profesorius nuolat dalyvauja televizijos, radijos laidose, interviu su juo spausdina pagrindiniai Japonijos laikraščiai. Ishihara Yumi parašė daugiau kaip 180 knygų. Jų vertimai išleisti Kinijoje, Korėjoje, Amerikoje bei kitose pasaulio valstybėse.

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top