Azijos studijos Lietuvoje
Originalo kalba: japonų
Išversta iš: anglų
Autoriai: Kanazawa, Satoshi
Vertė: Norkūnienė, Nida
ISBN: 9786098168013
Leidimo vieta: Vilnius
Leidimo metai: 2015
Leidykla: Gelmės

Ši moksliniais tyrimais ir įvairiais šaltiniais paremta knyga padeda geriau suprasti intelekto sąvoką bei reikšmę platesniame kultūriniame kontekste bei padeda atskirti intelektą ir žmogaus vertę. Autorius atskleidžia, jog bandymai tapatinti individo vertę ir jo darbo kokybę su jo intelektu nėra teisingi ir tai pagrindžia moksliniais tyrimais bei nesunkiai suprantamais pavydžiais iš kasdienio gyvenimo. Todėl „Proto paradoksas“ yra lengvai įkandamas žmonėms, kurie per daug nesidomi moksline literatūra ar psichologija, tačiau nori sužinoti keletą įdomių faktų apie žmogaus mąstyseną.

Satoshi Kanazawa knygą pradeda nuo paprasčiausių skyrių, kurie paaiškina terminus ir sąvokas, naudojamus tolimesnėje skaitymo kelionėje. Tad jeigu skaitytojas nėra susipažinęs su tokiais terminais kaip „raidos psichologija“, „intelektas“ ar „Savanos principas“, nėra ko bijoti šios knygos pirmieji skyriai lengvai supažindina su šia teorine dalimi kol prieinama prie pagrindinės knygos minties- proto paradokso. Vienas iš šios knygos pliusių yra tas, jog galima praleisti skyrius ar poskyrius, kurie paprasčiausiai šiuo metu nedomina skaitytojo, visada galima prie jų grįžti ateityje, kadangi teorinė medžiaga yra jau pasisavinta iš pirmosios knygos dalies.

Perskaitę „Proto paradoksą“ jausitės geriau susipažinę su intelekto sąvoka bei nustosite savo vertę tapatinti su savo IQ. Taip pat sužinosite keletą itin įdomių moksliškai pagrįstų faktų, kuriais galėsite pasidalinti su pažįstamais ir netgi užmegzti ilgas diskusijas. Tai knyga, kuri atsakys į daugelį klausimų, tačiau tuo pačiu metu atvers naujų klausimų virtinę ir skatins nepamiršti proto paradokso.

Satoshi Kanazawa- evoliucinės psichologijos rašytojas, kuris šios psichologijos pagalba analizuoja ekonomiką, sociologiją bei antropologijos mokslus.

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top