Azijos studijos Lietuvoje
Originalo kalba: japonų
Išversta iš: japonų
Autoriai: Rampo Edogawa
Vertė: Bajarūnas, Romualdas
ISBN: 5-7900-0780-2
Leidimo vieta: Vilnius
Leidimo metai: 1992
Leidykla: Vyturys

„Pabaisa tamsoje“- be galo stiprių emocijų suteikiantis Edogavos Rampo kūrinys, kuris pasirodė 1928-aisiais metais. Šis romanas yra pasakojamas pirmuoju asmeniu, todėl yra nesunku įsijausti į pagrindinio veikėjo kailį ir įsivaizduoti visas emocijas kur kas realistiškiau. Romane pasakojama apie du kriminalinių romanų rašytojus. Pagrindinis veikėjas – tai lyrinis „aš“. Kadangi kūrinys pasakojamas pirmuoju asmeniniu, jis yra rašytojas, mėgstantis kurti paprastus, tradiciškus detektyvinius romanus, o kitas Oė Siundėjus, kurį kaip pats autorius mano reikia priskirti prie nusikaltelių tipo, nes būtent jo kūryba yra paremta nežmogiška nusikaltėlio logika.

Veiksmas vyksta maždaug 1917 metais Japonijoje, kur pagrindinis veikėjas imasi iniciatyvos surasti vieną garsiausių kriminalinių romanų rašytoją, Oė Siundėjų, dar žinomą, kaip Hiratą Ičiro, kurio kūryba yra pagrįsta nusikaltėlio logika, o pats autorius yra visiškai užsisklendęs ir realiai niekas jo nėra matęs. Pagrindiniui veikėjui nedavė ramybės, tai, kad būtent niekas tokio garsaus autoriaus nebuvo matęs, net per rašytojų susirinkimus jo nebuvo galima išvysti, todėl jis ėmėsi iniciatyvos surasti Oė Siundėjų.

Edogavos Rampo romanas įgauna prasmę, kai Oė Siundėjus pradeda grasinti laiškais ir pagrindinis veikėjas įsivelia į neįprastą kriminalinę bylą kurioje buvo nužudytas Kojamada Rukoro, byla tampa vis įdomesnė, dėl jo nepaprastai didelio noro išsiaiškinti tiesą ir jo polinkio atkreipti dėmesį net į smulkiausias detales. Pagrindiniui veikėjui įsimylėjus Sizuką Rukoro, nužudymo byla jam tampa dar didesnė mįslė, bet jam, tai tik tampa didesniu iššūkiu.

Edogava Ranpo buvo visiem gerai žinomas Japonų autorius, kuris pagarsėjo dėl savo kritiškų pasisakymų bei kriminalinių romanų. Edogavos Rampo tikrasis vardas buvo Tarō Hirai. Tarō Hirai gimė 1894 metais Mie mieste, Japonijoje.

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top