Azijos studijos Lietuvoje
Originalo kalba: japonų
Išversta iš: rusų
Autoriai: Morimūra, Sejitis
Vertė: Nekrašius, Stanislovas
Pilnas versto šaltinio bibliografinis aprašas:

Morimura, Seiichi. Konteinery smerti. 1981


ISBN: 4703000000-072
Leidimo vieta: Vilnius
Leidimo metai: 1986
Leidykla: Mintis

Šis romanas pasakoja istoriją apie japonų tautybės žurnalistą vardu Hiranas, kuris dirbo nieko neisiskiriančio nedidelio laikraščio  „Sagami Šimpo” redakcijoje. Hirano ir „mirties konteinerių“  istorija prasideda vaikystėje ir tęsiasi iki kūrinio pabaigos. Kūrinio pradžioje yra aprašyti trys įvykiai: Mergaitės vardu Mari sutikimas, „nelaimingas“ atsitikimas ir Mari sutikimas po 20 metų. Šie trys įvykiai buvo bene svarbiausi visoje šioje istorijoje, nes jie buvo atsakingi už tai, kad ši istorija prasidėjo. Reiktų pabrėžti, jog autorius, puikiai žinodamas ko nori iš šio kūrinio, privertė Hiraną sutikti tuo metu reikiamus žmones, kurie buvo pagrindiniai šios istorijos „stūmėjai“. Pats pagrindinis veikėjas nesuprasdamas, jog šie visi įvykiai jį veda link Mari ir Japonijos grietinėlės tikrųjų planų atskleidimo, ėjo pasroviui.

Ši knyga nereikalauja įsiminti praeities įvykių, nes pradėdami naują skyrių pastebėsite, kad tuo metu skaitytojui reikalingą (pamirštą) informaciją bus dar kartą pakartota. Tiesa, šiame kūrinyje pagrindinių veikėjų nėra daug, todėl net jeigu praėjusiame skyriuje naujai sutiktas žmogus atrodė svarbus, jūs tikriausiai jo daugiau knygoje nebesutiksite. Tai padeda skaitytojui susikoncentruoti į reikiamus veikėjus. Kadangi pasakotojas yra objektyvus stebėtojas, jis kartais  „nušoka“ į kito žmogaus gyvenimą, todėl skyriai eidavo ne iš eilės, bet jie nebuvo išmėtyti įkyriai po visą knygą, pasakotojas vis grįždavo į jam reikiamą vietą.

Skaitydami šią istoriją taip pat, sužinosite netik visą Hirano kelionę, bet ir  po dalelę suklijuosite Japonijos likimą po Antrojo pasaulinio karo. Nustebsite, kaip autorius sugeba tikrus faktus įpainioti į sugalvotą istoriją. Knygoje didžiausias dėmesys skiriamas ne gamtovaizdžio, žmonių išvaizdos aprašymams, bet dialogams, veiksmui ir piktųjų kėslų demaskavimui. Skaitant kiekvieną puslapį suabejosit ar tikrai skaitot grožinį kūrinį. Čia kiekvienas knygos skyrius atskleidžia tuo metu skaitančiam būtiną informaciją, kuri yra susijusi netik su Japonijos istorija, jos žmonėmis, bet ir vertybėmis. Šios knygos siužetas yra geras pavyzdys, kaip geri, patikimi draugai yra reikalingi kiekvienam, kaip godumas gali pražudyti, kad dėl pinigų gali būti išduotas, kad gali tapti išdaviku. Visą tai sužinosite perskaitę knygą.

Seiichi Morimura yra japonų tautybės autorius, gimęs 1933 metais, labiausiai žinomas, dėl savo darbo „Velnio virtuvė“, kuris atskleidė slapto karinio imperijos armijos dalinio 731 darbus, per Kinijos-Japonijos karą 1937-1945-ais. Knyga „Mirties konteineriai“ buvo antras jo tokios rūšies (detektyvinė apysaka) kūrinys ir autoriaus kūryboje persilaužimo momentas. Jo trilogijos, „Vyriškumo įrodymas“, „Jaunystės įrodymas“, „Laukinio gyvenimo įrodymas“,  buvo paverstos į tris filmus. Taip pat autorius yra laimėjęs Edogavos Rampos apdovanojimą ir Japonijos detektyvinių novelių kūrėjo apdovanojimą. Išviso yra parduota apie 100 milijonų jo darbų kopijų.

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top