Azijos studijos Lietuvoje
Originalo kalba: japonų
Išversta iš: anglų
Autoriai: Mogi, Ken (Kenchiro)
Vertė: Krištopaitienė, Daiva
ISBN: 978995513751
Leidimo vieta: Kaunas
Leidimo metai: 2018
Leidykla: Jotema

„Mažoji ikigai knyga“ tai lengvai besiskaitantis kūrinys, kuris puikiai atskleidžia paslaptingosios Japonijos unikalią kasdienio gyvenimo filosofiją- ikigai. Knygoje nuolatos minimi penki ikigai principai, kurie ir padės geriau suprasti, kas tai per mąstymas ir kuo jis ypatingas. Ikigai yra japoniškas žodis, reiškiantis gyvenimo malonumus ir prasmę. Pasitelkdamas japoniškos kultūros pavyzdžius tokius kaip, sumo, kodawari (asmeninis standartas, kurį yra išsikėlęs kiekvienas žmogus), arbatos gėrimo ceremonija ir kt., autorius lengvai perteikia šiuos mažus gyvenimo malonumus, kurie ir suteikia prasmę japonų kasdienybėje.

Perskaičius šią knygą iš ties atrodo, kad atradai savo gyvenimo tikslą, o galbūt jį tik užčiuopei, tačiau kaip pirmasis ikigai principas ir teigia: reikia pradėti nuo mažų dalykų. „Mažoji ikigai knyga“ priverčia pažvelgti į gyvenimą kitaip, nebesinori skubėti ir lėkti iš vienos vietos į kitą, norisi prisėsti ir pasimėgauti aromatingos kavos puodeliu ir džiaugtis mažais dalykais, kaip teigia ketvirtasis ikigai principas minimas kūrinyje. Kaip knygos pavadinimas pasufleruoja, ši knyga iš ties nėra ilga ar varginanti, kaip galėtų pasirodyti kitos filosofiją perteikiančios knygos.

Ši knyga nesunkiai suprantama kiekvienam net ir ne itin besidominčiam Japonija, kadangi Ken Mogi pavyzdžiai yra aiškiai paaiškinti ir nepriverčia ieškoti papildomos medžiagos internete, ar kitoje literatūroje. Taip pat „Mažoji ikigai knyga“ yra puiki kompanionė kelionėje dėl jos dydžio ir turinio, kuris nuneša į tolimąją Rytų Aziją.

Kenichiro „Ken“ Mogi- Tokijuje gyvenantis neuromokslininkas, kuris neapsiribijoja tik neuromokslo problemomis, tačiau taip pat gvildena tokias temas, kaip filosofiją, istoriją, meną, švietimą bei ligvistiką.

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top