Azijos studijos Lietuvoje
Originalo kalba: japonų
Išversta iš: anglų
Autoriai: Suzuki, Koji
Vertė: Olekaitė, Vytautė
Pilnas versto šaltinio bibliografinis aprašas:

Koji Suzuki. Loop. New York: Vertical, Inc., 2005.


ISBN: 9955-700-10-6
Leidimo vieta: Kaunas
Leidimo metai: 2007
Leidykla: Obuolys

Tai trečioji japonų siaubo literatūros meistro K. Suzukio knyga iš garsiosios „Skambučio“ epopėjos.  Įspūdingas metafizinis trileris, kuriame viskas nėra taip, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio.

Istorija rutuliojasi ties Kaoru Futami – medicinos studentu. Jo tėvui Hidejukiui yra diagnozuojamas metastazinio vėžio virusas. Šis naujai atsiradęs virusas neturi jokių vaistų  ir net nepalieka vilčių juo užsikrėtusiems. Išoperavus vieną organą persimeta į kitą, tol kol miršta žmogus. Taip dvidešimtmečiam Kaorui tenka tapti šeimos galva ir subręsti ankščiau laiko. Jo norimos studijos ir šeimos kelionė į Naujosios Meksikos dykumas yra atidedama į šalį.

Slaugydamas tėvą jis susipažįsta su Reiko ir jos sūnumi Ryoji. Reiko yra 15 metų vyresnė už Kaoru. Vėliau ji paprašo būti jos sūnaus, kuris taip pat serga MV, korepetitoriumi. Kaoru sutinka su šiuo pasiūlymu nes įsimyli Reiko. Hidejiukis taip pat paprašo jo pasidomėti apie jo praeities darbą pavadinimu „Kilpa“. Taip jis sužino, kad „Kilpa“ yra susijusi su metastazinio viruso atsiradimu. Visi įvykiai atrodo tarsi yra susiję ir keisčiausia tai, kad veda į  Naujosios Meksikos dykumas. Vietą, kurią nuo mažens planavo aplankyti Kaoru.

Spaudžiamas aplinkinių mylimų žmonių naudoti savo genialų protą, nukeliauti ten ir ieškoti būdo kaip galima išgydyti MV, Kaoras viską gerai apsvarstės ir žinodamas kokia atsakomybė laukia nepasisekus jo paieškų tikslo, išsiruošia ieškoti atsakymo į jam begalo svarbius klausimus. Taip prasideda pažinimas tikrojo „Kilpos“ projekto, metastazinio vėžio atsiradimo bei tikrosios tiesos ieškojimas.

Suzuki yra gerai žinomas ir mylimas dėl savo siaubo romano „Skambutis“. Tačiau „Kilpa“ turi mažiausiai siaubo elementų palyginus su pirmomis dviejomis knygomis. Ši knyga, daugelio skaitytojų nuomone yra geriausia arba blogiausia „Skambučio“ trilogijos dalis. Šioje knygoje viruso atsiradimas nėra bandomas paaiškinti paranormaliai, o viskas yra aiškinama moksliškai. Tai atima didžiąją dalį siaubo elementų, palyginus su pirmomis knygomis. Nepaisant to, pats autorius Koji Suzuki yra pareiškęs, kad „Kilpa“ yra jo mėgstamiausia knyga iš „Skambučio“ serijos. Taip pat ji yra vienintelė, pagal kurią nebuvo sukurtas filmas.

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top