Azijos studijos Lietuvoje
Originalo kalba: kinų
Išversta iš: anglų
Autoriai: Hong Ying
Vertė: Vaskelaitė, Ramunė
Pilnas versto šaltinio bibliografinis aprašas:

Hong Ying. K: the Art of Love. London: Penguin Books, 2011


ISBN: 978-609-01-0281-7
Leidimo vieta: Vilnius
Leidimo metai: 2012
Leidykla: Alma littera

Tai romantiškas ir liūdnas pasakojimas apie vedusios kinės ir jauno anglo meilę. Džulianas Belas – jaunas intelektualas ir mergišius atvyksta dėstyti anglų kalbos. Jis kolekcionuoja moteris: kiekvienai meilužei suteikia raidę pagal abėcėlę. Kinijoje Džulianas sutinka Lin Čeng – dekano Čengo žmoną. Lin tampa jaunojo anglo meiluže, kurią jis pažymi raide K, tačiau šį kartą tai ne tik raidė užrašinėje ir vienkartinis nuotykis – tai meilė. Knygoje daug gan erotiškų aprašymų iš kurių galima susidaryti vaizdą, kokia būtent yra kiniškoji sekso filosofija. Atrodytų viskas labai gražu, meilė siejo šiuos du žmones, bet gyvenimas nera toks lengvas kaip norėtųsi. Lin yra ištekėjusi, Džiulijanas galbūt šiektiek per vėlai suvokia, kad meilę reikia branginti. Nelaiminga meilės istorja baigiasi tragiškai.

Romane parodyta XX a. 4-ojo dešimtmečio Kinija, jos intelektualinis gyvenimas, taigi pasakojimas įdomus ir tuo, kad suteikia puikią galimybę pažinti kitą kraštą, pamatyti jo grožį ir kultūrines subtilybes. Taip pat sudomina tipiškas tuometinio anglo požiūris. Net begalo mylėdamas Lin, jis vistiek žvelgė į kinus su rasistišku nusistatymu: „Tą lemtingą rytą, kai jie buvo aptikti kartu, Lin jį permatė. Suprato, kad jis ne mažesnis rasistas nei bet kuris kitas vakarietis Kinijoje. Vienintelis skirtumas tas, kad nenorėjo to pripažinti. Jis tebejautė gilią panieką kinams, net tai vienai kinei, kurią be proto mylėjo. Sprendimas tąsyk jos išsižadėti buvo tipiška europietiškos jo arogancijos išraiška“. 2002 metais ši knyga buvo uždrausta Kinijoje, taip pat ji parašyta remiantis tikrais faktais. Rekomenduoju ją perskaityti visiems kurie nori pažinti šiektiek kitokį požiūrį į santykius.

Hong Ying gimė 1962 rugsėjo 21 dieną Kinijoje. Pradėjusi rašyti aštuoniolikos ji išvyko iš namu ir dešimt metų praleido keliaudama po Kiniją , bandydama savo jėgas kaip poemų ir trumpų istorijų kūrėja. Studijavo Lu Xun akademijoje Pekine, bei Fudan universitete Šanchajuje. 1991 metai išsikėlė į Londona, kur pradejo rimtai užsiiminėti rašyba, grįžo į Kinija 2000 metais. Geriausiai žinomi rašytojos kūriniai lietuvių kalba: ,,K meilės menas”, ,,Šanchajaus sugulovė”. Jos kūriniai išversti į dvidešimt kalbų, ir tapo bestseleriais daugelyje šalių.

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top