Azijos studijos Lietuvoje

Japoniškas tvarkymosi menas praktiškai

Originalo kalba: japonų
Išversta iš: japonų
Autoriai: Shufu To Seikatsu Sha
Vertė: Geležauskas, Andrius
ISBN: 9786090401279
Leidimo vieta: Kaunas
Leidimo metai: 2016
Leidykla: Obuolys

Knygoje aprašomi aštuonių tvarkymosi eksperčių namai, išsiskiriantys dydžiu bei gyventojų skaičiumi. Kiekviena ekspertė turi susigalvojusi savo metodus, kurie padeda ne tik palaikyti švarią aplinką, bet ir sutaupyti vietos, lengvai rasti daiktus. Knygoje gausu patarimų kokiais kiekiais laikyti daiktus, kokias interjero detales pirkti ir kaip įrengti stilingus kambarius. Šis tvarkymosi menas atspindi harmoningą aplinką, padedančią žmogui atsipalaiduoti ir pajusti džiaugsmą.

Didžiausias dėmesys knygoje yra skiriamas daiktų rūšiavimui, darančiui įtaką namų stiliui, erdvei bei padedančiui greitai surasti reikiamus daiktus. Japonės skatina įvairias smulkmenas sudėti į medines arba pintas dėžutes ir užrašyti turinį ant etikečių. Tokiu būdu lengviausiai laikomasi taisyklės, jog kiekvienas daiktas turi savo vietą, o užrašai padeda namiškiams susiorientuoti. Įvairioms valymo priemonėms, siūvimo reikmenims bei kanceliarijai naudojamos plastikinės dėžutės, laikomos stalčiuose ar spintelėse. Skysčiai perpilami į vienodo stiliaus buteliukus arba purkštukus, pritaikytus prie namų interjero. Visa tai padeda išlaikyti ne tik tvarką, bet ir dizainą.

Knygoje sprendžiama dažna problema – didelis drabužių kiekis. Tokioje situacijoje visiems šeimos nariams priskiriamas skirtingos rūšies drabužių limitas. Šis mąstymas riboja kiekį ir padeda palaikyti tvarką. Paminimos įdomios detalės, jog naudojamos kelios atskiros šiukšliadėžės rūšiavimui, o tarp pakabintų rūbų sudaromas 5 cm tarpas. Toks smulkmenų sureikšminimas leidžia suvokti mažų darbų prasmę, nulemiančią didelius rezultatus. Visgi, dėmesys į detales ir tvarkinga aplinka formuoja žmogaus požiūrį bei skatina elgtis atsakingai.

Skaitytojai taip pat supažindinami su namų interjeru, išsiskiriančiu švelnių spalvų dominavimu. Dizainui būdingos baltų ir medinių baldų kombinacijos, sukuriančios jaukią ir modernią aplinką. Šis spalvų kontrastas puikiai atspindi harmonijos svarbą Rytų kultūroje. Taikomas dar vienas svarbus principas „Atsiradus naujam daiktui su senu reikia atsisveikinti“. Vakarų požiūris į tokią griežtą taisyklę gali pasirodyti skeptiškas, tačiau senų daiktų atsisakymas skatina pastovų atsinaujinimą, pusiausvyros išlaikymą ir gebėjimą įvertinti laikinumą.

Knyga sudomina savo lengvu turiniu, kurį sudaro daugybė nuotraukų ir paprastų paaiškinimų. Aštuoni skyriai, aprašantys kiekvienos šeimininkės namus, leidžia pasisemti įvairių idėjų, susidaryti savitą įspūdį ir sukelia norą sukurti jaukią namų erdvę, kurios priežiūra nereikalautų daug laiko ir suteiktų malonumą.

Shufu To Seikatsu Sha – Japonijos kompanija, įkurta 1935 m., kurios pagrindinė veikla yra žurnalų bei knygų leidyba, orientuota į mados, interjero, grožio, sveikatos tematikas. Populiariausi leidiniai yra „Shukan Josei“ , „LEON“, „CHANTO“ ir kt. Knyga „Japoniškas tvarkymosi menas praktiškai” yra skirta tiems, kurie nori sutaupyti laiko, gyventi patogiai ir susikurti savo mažą bei jaukų pasaulį.

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top