Azijos studijos Lietuvoje
Originalo kalba: japonų
Išversta iš: anglų
Autoriai: Tendo, Shoko
Vertė: Jėrinaitė, Jurgita
Pilnas versto šaltinio bibliografinis aprašas:

Versta iš: Shoko Tendo, Yakuza Moon: Memoirs of a Gangster's Daughter, Kodansha International Ltd, 2007


ISBN: 978-9955-700-57-9
Leidimo vieta: Kaunas
Leidimo metai: 2008
Leidykla: Obuolys

Intriguojanti ir įtraukianti nuo pirmųjų puslapių, autobiografinė knyga prikausčiusi Japonijos dėmesį, pasakoja apie jakudzos boso dukters gyvenimą. Tai debiutinis autorės kūrinys, kuriame ganėtinai tiesmukai pasakojama apie sunkią ir neišgalvotą merginos paauglystę. Ištatuiruota nuo galvos iki kojų (drakonai, feniksai, moteris apnuoginta krūtine ir peiliu dantyse), vos dvidešimties metų mergina prabyla apie pragarą jai atstojusį gyvenimą. Būdama dvylikos metų, knygos autorė ir veikėja Shoko gavo susipažinti su skurdu, seksualinio smurto ir narkotikų vergove.

Ji patyrė siaubingus psichologinius išbandymus, bandė užbaigti savo gyvenimą, atlaikė artimų jai žmonių netektis. Patiriamas skausmas, mėlynės ir ašaros – tai tik vieni iš mažesnių randų, kurie užsiliko merginos gyvenime. Knygoje nesistengiama pagražinti detalių, nėra nutylėjimų apie tikrąjį šiuolaikinės Japonijos užkaborių mafijos gyvenimą, kurį teko išvysti ir patirti rašytojai savu kailiu. Nors vietomis knyga gali priversti susimąstyti „ar tai gali būti realybė?“, iš tiesų visa šios autobiografijos drama yra lyg atvirumo kupinas prisipažinimas, kuriuo norima žmonėms parodyti ir tamsesnes Japonijos spalvas.

Pati knyga nėra sudėtinga, palyginus su kitų Japonijos rašytojų darbais, joje nėra įmantrių žodžių ar filosofinių pamąstymų. „Jakudzos mėnulis“ – lengvai skaitomas kūrinys, kurio sakiniai aiškūs ir paprasti. Tikriausiai būtent tai yra tik dar vienas pliusas, kuris paskatina perskaityti knygą iki galo ir daugiau nei vieną kartą.

Kai perskaitysite šią autobiografiją, serialas „Sopranai: mafijos kronika“, palyginti su Shoko Tendo gyvenimu, atrodys lyg muilo opera. Itin kontroversiškai sutikta Japonijoje ir sulaukusi net 11 leidimų Tekančios saulės šalyje, knyga praskleidžia uždangą į slaptąjį šiuolaikinės Japonijos mafijos – jakudzos – pasaulį.

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top