Azijos studijos Lietuvoje
Originalo kalba: anglų
Išversta iš: anglų
Autoriai: Min, Anchee
Vertė: Banelytė, Antanina
ISBN: 978-5-415-01957-1
Leidimo vieta: Vilnius
Leidimo metai: 2007
Leidykla: Vaga

„Imperatorė Orchidėja“ – tai tikrais faktais paremtas pasakojimas apie neapsakomo grožio merginos, Orchidėjos Jehonalos, tapimą ilgiausiai valdžiusia valdove bei paskutine Kinijos imperatore. Veiksmas vyksta XIX a. Kinijoje. Orchidėja, užaugusi vargingiausioje Kinijos provincijoje Anhui, yra pažadėta vieno tolimo giminaičio sūnui. Tačiau Orchidėja nenori už jo tekėti. Kaip tik tuo metu visoje Kinijoje paskelbiama paieška bei atranka tapti imperatoriaus žmona. Nenorėdama tekėti už jai paskirto vyro, Orchidėja nusprendžia  dalyvauti atrankoje ir išbandyti savo laimę. Nors merginų, norinčių tapti imperatoriaus žmona, yra labai daug, įgimtas Orchidėjos grožis padeda jai tapti vienai iš septynių laimingųjų, imperatoriaus pasirinktų, merginų. Grožis padėjo Orchidėjai patekti į Uždraustąjį Miestą, imperatoriaus rūmus,  tačiau, kad patiktų imperatoriui vien tik grožio neužteks, reikės pasinaudoti ir protu.

Atsidūrusi Uždraustajame Mieste, mergina net neįtaria kokius išgyvenimus jai dar teks patirti. Troškimas būti mylimiausia imperatoriaus sugulove bei konkurencija su  daugybe to paties trokštančiomis kitomis imperatoriaus sugulovėmis.  Kasdienis galvojimas kaip palikti imperatoriui įspūdį, kad šis jos neužmirštų. Pavaldinių, ištikimų tik vienai Orchidėjai,  pasirinkimas. Kinijos nusilpimas dėl kovų su užsieniečiais bei bandymai užkirsti kelią Kinijos imperijos griuvimui. Įvairūs sąmokslai dėl Kinijos imperatoriaus sosto. Ar pavyks Orchidėjai susidoroti su iškilusiomis kliūtimis ir tapti vienai iš geriausių Kinijos imperatorių?

Anchee Min gimė Šanchajuje 1957 metais. Septyniolikos metų ji buvo išsiųsta dirbti į darbo stovyklą, kur talentų ieškotojas užverbavo ją dirbti kino aktore Šanchajaus kino studijoje. 1984 metais Anchee Min atvyko į Jungtines Amerikos Valstijas ir baigė Čikagos menų mokyklą. Rašytoja yra išleidusi 6 romanus ir 2 memuarų knygas.

Projekto iniciatoriai: Japan foundation VDU
Top